Wpis z mikrobloga

@antiChriSt: hej, właśnie testuję twoją aplikację i jest naprawdę świetna :) od razu Ci powiem, że nie tylko dla cukrzyków coś takiego jest rewelacyjnym rozwiązaniem. ja jestem mamą 3-latki chorej na fenyloketonurię, przy tej chorobie eliminuje się z diety fenyloalaninę. każdy chory ma określoną "tolerancję" fenyloalaniny, którą jego organizm jest w stanie przyswoić, każda ilość fenyloalaniny powyżej jego możliwości krąży we krwi i dostając się do mózgu może uszkodzić układ nerwowy (przy długotrwałym spożywaniu za dużych ilości), dlatego w tej chorobie tak ważne jest pilnowanie dziennego spożycia białka i fenyloalaniny. i teraz moje pytanie czy mając bazę produktów z zawartością fenyloalaniny mógłbyś dorzucić je do swojej apki?? to byłaby mega sprawa dla wszystkich fenylaków w polsce a szczególnie dla rodziców małych fenylaków, którym ciężko obliczać i ważyć produkty poza domem. my również prowadzimy dzienniczki, planujemy jadłospis z dzienną podażą białka, fenyloalaniny i kcal.
  • 4
Cześć, dziękuję za miłe słowa :) Jeśli chodzi o stworzenie takiej aplikacji to głównym problemem byłaby właśnie baza danych. Producenci nie udostępniają informacji o zawartości fenyloalaniny w produktach, a z tego co wyczytałem jej dokładne wyliczanie nie jest możliwe. Aplikacja mogłaby zawierać co najwyżej produkty "sprawdzone" + ew. możliwość dopisywania własnych.
@antiChriSt: jako fenylaki w polsce mamy taką bazę produktów z wyliczoną zawartością fenyloalaniny, lista zawiera wszystkie owoce, warzywa, wszystkie produkty przeznaczone dla diety fenylaków, oraz gotowe wyliczenia od wielu producentów do których pisaliśmy. pytanie tylko do Ciebie czy mając te wartości byłbyś w stanie dodać dodatkowe pole z wartością phe (fenyloalaniny) obok kcal, tłuszczu, białka itd. ?