Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś specjalista od #ornitologia #ptaki #zwierzeta ? Jaki ptak mógł wybrać karmnik w moim ogrodzie jako miejsce idealne na uwicie gniazda? Musi być niezły kozak, bo nie dość, że karmnik jest niezbyt wysoko nad ziemią (ok. 1,5 m), to w miejscu, gdzie często jest ruch i hałas (kilka metrów od drzwi wejściowych i od garażu). A jak się zaczną ciepłe dni to w ogóle nie będzie miał spokoju, bo ciągle ktoś będzie łaził. Jest jakaś szansa, że złoży tam jaja?

Kilkanaście lat temu na altance rozłożyły się kosy, w ogóle nie bały się ludzi, a ja zbierałam dżdżownice i zostawiałam w pobliżu gniazda ()
choochoomotherfucker - Czy jest tu jakiś specjalista od #ornitologia #ptaki #zwierzet...

źródło: comment_jQzA5XT6OXBVjlT2B1kAbpFa19eaf0lR.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker:
@Elementary: szpaki lęgną się tylko dziuplach i podobnych do nich miejscach np. budkach lęgowych.
Ja w pierwszej kolejności pomyślałem o kosach, kiedyś para kosów legła się na rozwidleniu pnia 1 nad ziemią na drzewie tuż za ogrodzeniem przylegającym do ruchliwego przystanku w centrum miasta. Ale najlepiej będzie wyczaić gospodarzy tego miejsca.
  • Odpowiedz