Wpis z mikrobloga

gdzie najtaniej kupię pełne okulary? tzn oprawki ze szkłami. nie byłem u okulisty ale znalazłem papiery z badania sprzed 3 lat. mam tam tylko dwie wartości: -1,5 i -2,25. lekarz nie wpisał tam żadnego cylindra oka ani nic podobnego, o co chodzi
#okulary #modameska
  • 6
  • Odpowiedz
@turbulencje: Trzy lata to dosyć dużo. Ja staram się nie wykonywać okularów na podstawie badań starszych niż 6 miesięcy. Jeżeli masz zaznaczone moce sferyczne dla lewego i prawego oka to jest to wystarczająca informacja potrzebna do wykonania okularów (nie masz astygmatyzmu więc nie jest podany cylinder oraz jego oś).
  • Odpowiedz
@turbulencje: Najlepiej sprawdź jakie oferty mają lokalni optycy i porównaj z sieciówkami. Jeżeli szukasz najtańszych okularów to od razu o tym informuj, kiedy będziesz wchodził do zakładów- taka informacja jest na prawdę bardzo przydatna na początku. No i rozważ może powtórzenie badania :)
  • Odpowiedz
@GloomySunday: no niekoniecznie najtańszych. jeżeli któreś oprawki przypadłyby mi do gustu to byłbym skłonny zapłacić tak do 300-400zł. z tym, że ani trochę nie zależy mi na markach. chcę zwyczajne minimalistyczne, plastykowe oprawki i zwyczajne soczewki. serio jest sens chodzić po stacjonarnych optykach? z doświadczenia wiem, że w internecie wszystko jest tańsze. a, i jak jest z tym PD bo sklep konado.pl żąda ode mnie podania konkretnej wartości?

no i
  • Odpowiedz
@turbulencje: Kupując w internecie rzeczywiście możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy ale w "realnych" zakładach optycznych jest to zrekompensowane możliwością przymierzenia okularów oraz skorzystania z pomocy w ich doborze. Sama kwestia wykonania będzie podobna, ponieważ lokalne zakłady optyczne i internetowe mają takie same wymogi jeżeli chodzi o parametry.
PD to rozstaw źrenic czyli po prostu odległość pomiędzy oczami. Część sklepów internetowych udostępnia linijki, którymi można sobie rozstaw źrenic zmierzyć. Można też wybrać
  • Odpowiedz
@turbulencje: tak jak mówi @GloomySunday oraz powiem Ci z "pierwszej ręki", że u prywatnego optyka jest znaczniej taniej niż w takim vision express... co do kupna przez internet: według mnie w tej kwestii jest podobnie jak z perfumami - jak nie powąchasz (tutaj nie przymierzysz) to nie wiesz czy ci się spodobają. to, że okulary Ci się spodobają na zdjęciu nie oznacza, że będą dobrze wyglądać na twarzy.
  • Odpowiedz