Wpis z mikrobloga

@McGravier od początku mam wielką prenensję do @InPay
Powinni przeprowadzić sprzedaż swoich akcji w podobny sposób jak #mycelium
To że Mycelium robi to tak to ogromna zaleta a nie wada.
To tak jak porównywać fiata do bitcoina. Papier nie ma dla mnie wartości a tokeny tak bo wszystko jest transparentne i nie można kombinować. Uczciwa, nowoczesna firma robi to w ten sposób i to jest przyszłość dla Wall Street.
#bitcoin
  • 12
@pawlo74: Myślę że @InPay ma spory potencjał w popularyzacji BTC w Polsce oraz tworzenia innowacji związanych z BTC. Firma dotychczas pokazała że nie jest oszustem i ma wizję rozwoju którą realizuje. Myślę że dobrym rozwiązaniem dla nich byłaby druga tura emisji ich akcji w formie w pełni elektronicznej, np. w formie colored coins, tokenów ethereum, czy też bitshares i skoncentrowaniu się w działaniach promocyjnych bitcoina na szeroką skalę wśród sprzedawców i
@adrix: nie dali nam szansy zainwestować, nam ze społeczności bitcoin poza granicami Polski. Operują na BTC a wypuścili śmiećowy papier. Firma i ludzie za nią stający jak najbardziej uczciwi bo na taką opinię zapracowali sobie i nadal pracują ale prawdopodobnie za dużo dziadków w zarządzie mają albo poprostu nie wiedzieli bądź bali się to tak przeprowadzić. Wstyd. Na samym początku wytknąłem im to.
Oj tylko nie na żadnym bitshares to musi
@LAN_gusta przecenią na pewno ale na dzień dzisiejszy ale w przyszłości firma może przegonić Apple i zgadzam się tylko 5% to podobnie jak w przypadku @Inpay bardzo mało. Zgadzam się z Tobą ale nie odważę się być takim ryzykantem i nic nie zainwestować, stać z boku.
@LAN_gusta: może trochę ;) ale to to już się okaże. Znasz ich plany z kartą bitcoinową i całą infrastukturą opartą na tej technologii. Gdyby to im wypaliło w przyszłości to kosmos.
To lepsze niż mega internet kimdotcoma.
@pawlo74: W przypadku InPay, mając udziły, jesteś współwłaścicielem firmy, Mycelium sprzedaje jedynie skomplikowany instrument finansowy (Prawa do wzrostów wartości spółki). Z tego co wiem, ekipa InPay chciała użyć colored coins, ale nie mogli ze względów formalnych - polskie prawo jest zacofane pod tym względem i nie pozwoliło na tym etapie na użycie colored coins jako dokumentów posiadania akcji. Oba rozwiązania mają wady i zalety - a to wymusza kompromisy
@maniakbitcoin: @McGravier: nie wierzę w papier, papier nie przetrwa wojny, nie wierzę w stary świat, który ginie. Nie zainwestuję nawet grosza w coś czego nie będę mógł monitorować na bieżąco, mieć dostęp do tego w każdym momencie bez względu na to w jakiej części świata się nie będę znajdował. Nie zainwestuję w coś czego nie będę mógł sprzedać w każdym momencie. Nie wierzę w stary świat. Wiem, że Wy obydwaj
Czy jest jakaś różnica czy wpłacę 1 maja czy 18?


@m00n: warto czekać do końca i monitorować ale i tak pewnie większość tak samo zrobi, więc wyniki mogą być zaskoczeniem. Brałem już udział w takich systemach, pewnie Ty też. Teraz dokładnie nie pamiętam co to było ale chyba BTC Architekt coś takiego organizował.
@maniakbitcoin: @pawlo74: @McGravier:
to były czasy kiedy wszystkie firmy robiące crowdsale szybko wpadały w sidła SEC itp. W sumie w tej materii niewiele się zmieniło moim zdaniem i wszystkie firmy robiące to "na blockchainie" muszą to zrobić tak, żeby nie można było się przyczepić do emisji bez zgody regulatora. Pół biedy jak ma się spółkę np. w Panamie.
Na taką formę equity w naszym przypadku złożyło się wiele powodów.
Wy obydwaj jesteście jeszcze "przejściówkami"


przejściówka* - słowo, które przyszło mi na myśl, coś jak stary polonez i nowy polonez a ten model, który wyszedł pomiędzy był nazywany "przejściówką".
Tu w znaczeniu ludzie, którzy wierzą, że można pogodzić dwa światy, świat krypto i świat fiata. Nie można i nie należy godzić tych światów. Świat fiata powinien zniknąć jak najszybciej dla dobra przyszłych pokoleń i od nas teraz bardzo wiele zależy.

@maniakbitcoin @