Wpis z mikrobloga

@kodekscywilny: Polska nie potrzebuje broni nuklearnej. Lepszą koncepcją będzie zastosowanie odpowiedniej strategii odstraszania na poziomie konwencjonalnym. Rozbudowana obrona terytorialna, nowoczesne lotnictwo i artyleria odwetowa.
@kodekscywilny: W jednej z książek odnośnie odstraszania militarnego, eksperci powołują się na nowoczesne lotnictwo, które zdolne będzie do zadania szybkiego i precyzyjnego uderzenia odwetowego. Między innymi rakiety JASSM nadają się do tego celu idealnie. Jednak w moim przekonaniu to za mało aby zniechęcić agresora do agresji. W przypadku OT opierać można się o doświadczenia szwajcarskie albo izraelskie, gdzie każdy potencjalny wróg musi liczyć się z walką o każdy metr ziemi.
@Russell777: nie wiem. nie jestem ekspertem. myślę, że musimy dużo więcej inwestować w polską armię, dużo więcej niż teraz. ostatnie 300 lat powinno dać nam coś do zrozumienia. Polska była potęgą tylko wtedy gdy posiadała silną armię, same sojusze nie wystarczą. nikt nie będzie ginął za Warszawę. a co to jest armia zawodowa licząca 100 tys. ludzi. troszkę mało. wiem, że zawsze można zmobilizować, ale kogo? mnie np? ja poza cod,