Wpis z mikrobloga

Panowie, jak sprawdzić co mi zjada Internet w telefonie? Mam jakiś my data manager który pokazuje, że zużyłem 1.7gb (co i tak wydaje mi się za dużo niż faktycznie) a z playa dostalem powiadomienie, że przekroczyłem już pakiet 2 gb. Druga sprawa, czy ktoś wie czy w trakcie trwania umowy w której mam 2 gb, a na takich samych warunkach teraz można dostać 4 gb, jest opcja zmiany?
#iphone
#play
  • 4
  • Odpowiedz
@hvdy: bo program może faktuycznie liczyć pobrane dane, a operator może liczyć zużyte 'pakiety rozliczeniowe'. nie wiem jak to nazwać, ale czsto masz np 12gr za 100kb. Może jak często włączasz i wyłaczasz to zuzywasz wiecej pakietu niż faktycznie pobierasz. zreszta nawet w programach masz info, że zuzycie moze sie roznic z tym u operatora.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: ale żeby o tyle? Włączone mam cały czas, z tym, że większość czasu używam wifi a tylko w przypadku jego braku poza domem lte. Myślę, może coś się samo pobiera/wysyla bez mojej wiedzy?
  • Odpowiedz
@hvdy: wejdź w ustawienia i tam w dane komórkowe, masz listę programów, które mają dostęp do sieci i podane ilości jakie zużyły. Upewnij się jeszcze na samym dole, czy nie masz włączonego "wifi assist" bo on używa sieci jeśli wifi jest za cienkie
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Wlasnie przegladalem to, ale myslalem ze to jest ile dany program "waży". To teraz sobie wyzeruję w nastepnym miesiacu i bedzie wiadomo. dzieki
  • Odpowiedz