Wpis z mikrobloga

@serial28: Jest tylu oczywistych bohaterów wśród Żołnierzy Wyklętych, po jakiego grzyba się czepiliście tego Łupaszki, gdy nawet historycy IPN piszą, że to kontrowersyjna postać i prawdopodobnie bandyta?
  • Odpowiedz
  • 124
@utopjec: pewnie dlatego ze duża część prawaków nie ma problemu z mordowaniem ludzi innej narodowości. Problem się pojawia kiedy ktoś morduje polaków.
  • Odpowiedz
@utopjec,@schizotypowycynik:

Cytując źródło na które się powołujecie:
http://www.uwazamrze.pl/artykul/1019893/krwawe-lato-na-wilenszczyznie/2

23 czerwca, w dniu, kiedy w spacyfikowanej polskiej wsi odbywały się pogrzeby ofiar bestialstwa litewskich policjantów, do Dubinek wkroczyły dwa szwadrony Brygady Śmierci – wachm. Antoniego Rymszy „Maksa" i por. Jana Więcka „Rakoczego". Mjr „Łupaszka" nie brał osobiście udziału w akcji, ale z pewnością to on wydał rozkaz pacyfikacji miasteczka. Dalszy przebieg wypadków wywołuje kontrowersje, różnie go też opisują świadkowie obu stron. Jedni twierdzą, że osada była silnie broniona przez policję litewską i ofiary po stronie cywilów były wynikiem zaciętych walk. Akowcy ostrzeliwali i obrzucali granatami domy, w których schronili się litewscy żołnierze i w których przebywali także ich mieszkańcy. Inne źródła utrzymują, że posterunek litewski był słaby i szybko się poddał, część Litwinów zbiegła do lasu, a Polacy rozwścieczeni faktem, że nie udało im się pojmać bezpośrednich sprawców mordu w Glinciszkach, wpadli w szał i rozstrzelali ich rodziny. Która wersja jest bliższa prawdy? Trudno dziś
  • Odpowiedz
@lewackiprawak: Twoj komentarz mialby racje bytu w idealnym swiecie, ale niestety w takim nie zyjemy.

Popatrz na to z drugiej strony - od lat pojawialy sie komentarze na temat Bolka, Cenckiewicz wydal ksiazke, prawa strona od razu na nia wskoczyla, po czym okazalo sie ze to prawda, bo kilka lat pozniej wyszly nowe dowody. Tutaj MOZE (choc nie musi) byc tak samo.
  • Odpowiedz
@lewackiprawak: napisałem, że są kontrowersje wokół tej postaci, a nie że wiadomo coś na 100%, podesłałem artykuł, gdzie autor książki polemizuje z zarzutami, więc widać dobitnie, że dyskusja wciąż trwa, a rząd polski już zadecydował, to jest bardzo lekkomyślne... ale obrazuje dosyć jednostronne podejście do polityki historycznej, niestety typowe dla prawaków
  • Odpowiedz
@stillnothingmovesyou: To zabieg artystyczny. Nieważne... Albo znowu zacytuję mnie:

To taki "zabieg artystyczny". Chcę po prostu, żeby niektórym tutaj wybuchł mózg przez dychotomię, bo mirki nie rozumieją, że poza skrajną prawicą i skrajną lewicą istnieje jeszcze zdrowy rozsądek, racjonalność i logiczne myślenie. A jak już im wybuchnie mózg, to nie będę musiał odpisywać na głupie wpisy. [...] Poza tym ja naprawdę kocham i szanuję moją ojczyznę i naprawdę nic nie
  • Odpowiedz