Wpis z mikrobloga

@arrent: dobry kierunek, ale co, Eaton Cie nie wyśle? Robota poniekąd fajna, bo i spokojna, i całkiem czysta, tylko cholernie nudna, ale co komu pasuje. Ja wczoraj się wymarzłem sromotnie na rusztowaniu 12-15 metrów nad ziemią w Belgii i perspektywa pracy na hali była co najmniej kusząca.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zielony34: Nie chce się wiązać z tą firmą. Przekonując ich by sfinansowali mi taki kurs zmuszony byłbym podpisać cyrograf na kilka lat. Co mnie nie przekonuje chociaż robota lekka i dobrze płatna zwłaszcza po ostatniej podwyżce. Chcę się przeprowadzić do większego miasta, nie stawiam na BB.
@Klopsztanga: Być może są ale to nie papier potwierdzający kwalifikacje.
@arrent: w pełni rozumiem punkt widzenia. Eaton, jak na Bielsko oferuje dobre pieniądze, ale ja sam też nie widzę się na dłuższą metę w tym pięknym mieście. Cyrograf do tego z jednej strony jest dobrą sprawą, jeśli ktoś nie mógł znaleźć pracy i ją dorwał, a ma rodzinę, a z drugiej #!$%@? perspektywa dla kogoś, kto chce więcej od życia i nie chce w miejscu zostać.
@Zielony34: Nie miałbym problemu w znalezieniu pracy na podobnym stanowisku w innym mieście, ale chcę się rozwinąć w tym kierunku. To co mogłem to się nauczyłem, stawiam na coś więcej niżeli to co teraz oferują. Są plusy i minusy cyrografu, dla mnie większość to minusy, jesteś zbyt uwiązany. Załoga z którą pracuję chwali sobie taki styl pracy, rodzina, dzieciaki etc. Mogą więcej zarabiać ale są uwiązani, ja NIE :D
Byłem na kursie na operatora CNC w EMT- Systems (Park Naukowo Technologiczny TECHNOPARK – Gliwice, ul. Konarskiego 18), 5 dni - 50h, kurs ok, ale wszystko wychodzi dopiero w pracy. Wiadomo, że są różne maszyny, różne oprogramowania, g kody itd i przez 5 dni nie nauczysz się wszystkiego. Jeżeli chodzi o CAD/CAM, to byłem na szkoleniu z SolidWorks (z możliwością uzyskania certyfikatu CSWP) oraz SolidCAM i AlphaCAM. Prowadziła je firma DPS Software
@arrent: CNC - ok 2500 (całość łącznie z akademikiem i wyżywieniem), CAD - 800zł (w tym przystąpienie do egzaminu z CSWP który kosztuje ok 100 $ i nie jest łatwy do zaliczenia) i CAM - również 800 zł tu tylko certyfikat od DPS z obecności na szkoleniu.