Wpis z mikrobloga

Za 8 złotych można kupić książki w oryginale bez zbędnej, czasem nikomu niepotrzebnej oprawy.


@tapek: #pdk, ale dla niekumatych: Praktyką wielu wydawnictw przy zwrocie niesprzedanych ksiązek jest zrywanie przez księgarzy okładek i przesyłanie ich spowrotem do wydawnictwa. W ten sposób księgarz dostaje pełen zwrot kwoty zakupu książki, zaś wydawnictwo oszczędza na transporcie książek do spalenia/zmielenia.
  • Odpowiedz
@Rifley: no jeszcze tak, może to jakiś bug wykopu, ale najprawdopodobniej jutro dojrzeję. ( ͡º ͜ʖ͡º) A powyższe to już kiedyś widziałam, także genialne w swojej prostocie - no i nie można powiedzieć, że nie nawiązuje do treści książki.

It was a pleasure to burn.
  • Odpowiedz
@biegajaca_z_nozyczkami: Ja wiem, czy świetna, taka tam propaganda w stylu "hurr durr nasz system zajebisty, a u nich zjadają dzieci".

Praktyka pokazała, że ludzie sami sobie wstawiają telewizory/monitory z kamerami do chaty, nie był do tego potrzebny przymus władzy.
Wydanie ciekawe, faktycznie.
  • Odpowiedz
@bolo1: przemyślenia każdego człowieka po przeczytaniu książki Orwella mogą pójść troszkę innymi torami; wiadomo, że na pewno będzie zastanawiał się nad kwestią własnej woli i roli w społeczeństwie oraz zagadnieniu różnie pojmowanego dobrobytu, natomiast uważam, że wizje Orwella warto zestawić z przewidywaniami Huxleya - mam na myśli "Nowy wspaniały świat" w którym obraz społeczeństwa jest oparty na innych zagadnieniach i rzuca troszkę inne światło także na ten przedstawiony u Orwella.
  • Odpowiedz
@biegajaca_z_nozyczkami: widziałem to na reddicie i czytałem 1984, ale niezbyt kumam, jak to się ma do treści książki ( ͡° ʖ̯ ͡°) owszem, w świecie, w którym rozgrywa się akcja jest wszechobecna cenzura i główny bohater, który stara się jej przeciwstawić, ale książka kończy się trochę inaczej, niż możnaby było wnioskować po "przesłaniu" takiej formy wydania...
  • Odpowiedz