Wpis z mikrobloga

@marcin23: z tych dwóch pojazd B z prostej przyczyny, wyjeżdżając ze strefy zamieszkania włącza się do ruchu. Włączając się do ruchu ma ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom.
  • Odpowiedz
I czy byłaby różnica jakby pojazd B jechał tak jak poniżej na rysunku


@marcin23: Bez różnicy, niebieski uczestniczy w ruchu drogowym, a zielony dopiero się włącza do ruchu.
  • Odpowiedz
@marcin23: Nie wiem jak jest w przepisach, ale w praktyce jak nie chcesz mieć stłuczki to skręcając w lewo ustąp temu co jedzie z przeciwka jeśli nie jesteś na drodze z wyraźnie zaznaczonym pierwszeństwem. Przecież siedząc w aucie A nie masz pojęcia, że pojazd B opuszcza strefę zamieszkaną.
  • Odpowiedz
@marcin23: jak stoi na środku drogi to jest liczone jako skrzyżowanie ? czy poziome drogi w obu kierunkach to jest jak jedna droga i jak zmienia kierunek to jest na "głównej". bo jak jest liczone jako skrzyżowanie, to A stojąc na środku nie zna znaku B, sam nie ma żadnych informacji, jedynie po tym jak B zacznie go przepuszczać to powinien skorzystać.

znając sprawę z góry to wiadomo, że B,
  • Odpowiedz
@marcin23: w praktyce "A". A kodeksowo odwrotnie. Ale większość nie wie co robić w takiej sytuacji więc należy to uwzględniać i nie pchać się na stłuczkę- "bo panie, wedle kodeksu to ja mam racje". Poza tym- w praktyce- kto uwzględnia, że "B" wyjeżdża ze strefy?
  • Odpowiedz