Wpis z mikrobloga

Zainteresowana podkładami mineralnymi zamówiłam sobie próbki dwóch najjaśniejszych kolorów z serii golden i olive firmy Neauty. Jestem ekstremalnie blada, a okazało się, że wszystkie są za jasne :D więc polecam bladziochom, mineralki jednak wymiatają jeśli chodzi o takie kolory.
A jak już jesteśmy przy tematyce mineralnej, byłabym bardzo wdzięczna za rady związane z nakładaniem podkładu mineralnego na tłusty filtr przeciwsłoneczny, bo coś mi nie wychodzi.
#kosmetyki #mirabelkipolecajo #pytaniedorozowychpaskow
  • 15
@zupa_z_kasztana: @pollyanna: kryjąca z Neauty jest supi. Dobrze kryje, nie warzy się i nie jest taka cięzka jak ta kryjąca z Annabelle MInerals. Wspominałam o skalowaniu kolorów w minerałach już jak polecano Creamy z AM bo faktycznie nagle jasność podkładu nabiera całkowitego innego wymiaru xD
Żeby też tak nie nakładać dużo warstw można wyposażyć się w jakiś korektor, tutaj zależy jakie mamy potrzeby :) jak jakieś czerwone zmiany dobrze mieć
@kwiatencja: Flattopem z Hakuro, nosek h22 z hakuro, bo ładnie sobie daje radę. Najpierw wklepuję, czasami rozcieram okrężnymi ruchami. Najładniejsze efekty osiągam, jak najpierw mocno przypudruję twarz i nakładam mineralki na taką "suchą" fakturę skóry, a jak gdzieś się przebija wilgotny filtr to się wszystko #!$%@?. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zupa_z_kasztana: a czkasz chwilę chociaż aż się filtr wchłonie, jakiego używasz? Pędzle z Hakuro średnie są na minerały, lubią zjadać podkład. Metoda na przypudrowaną twarz jest dobra, dobrze by miało coś z krzemionką byś się szybko nie świeciła :) oprócz przypudrowania niewiele jest metod na filtry niestety, najlepsza metodaznaleźć dobrze wspolgrajacy filtr, najlepiej zastygający.
@zupa_z_kasztana: Z wyższej półki super jest Sigma, ale te z krótką rączką bambusową z Annabelle dają radę mówie tu o kabuki i flacie. Podobno flat top z Sunshade Minerals jest niemal identyczny jak z AM a jest polowe tańszy.
A który antheliosa używasz? 50 z pharmaceris jest bardzo spoko, tylko trzeba uważać by nie na oczy najechać bo szczypie mocno.
@kwiatencja: Miałam pharmacerisa, fajny był faktycznie, ale tych filtrów jest tyle na rynku, że mam ochotę przetestować parę zanim utkwię przy jednym. :D Używam tego antheliosa ultra-light w postaci fluidu, tzn. on nie daje koloru, ale ma taką mocno płynną formę. Za pędzlami pogoogluję, akurat na nich raczej nie oszczędzam. :)
@zupa_z_kasztana: to bierz Sigme >> Sigma - F80 - Flat Kabuki. Ja mam flata z Pixie, ale mendy podniosły cenę prawie 100% nagle z dupy i w ogóle się nie opłaca go kupować, ewentulanie w promocji, ale Sigma jest super, może nawet lepsza wiec polecam. Zresztą dobrze mieć z dwa trzy pędzle na wymianę :D Kabuki tez lubie taje subtelniejszy efekt i trudniej nim o maskę :D
Hm no to ten
@zupa_z_kasztana: co do tej zmiany żeby trzech warstw nie dawać może kup korektor, np próbki z Annabelle, albo z Amilie (ale one gorzej kryją za to lepsze kolory sa). Ewentualnie fajne próbki w słoiczkach są z Clare Blanc, ale pełne opakowanie strasznie drogie jest =+= ale mają ładne kolory i też nawet nieźle kryją. Fajny korektor za spoko cene jest z Ecolore, ale niestety nie ma próbek :( (podkłady też są