Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki,
mam propozycję pracy od firmy branży wydobywczej, jednak chcą się ze mną rozliczać w formie działalności gospodarczej.
Nie chcę od początku mojego poważnego życia wiązać się z ZUSami i tego typu sprawami. Działalność będzie obejmowała "konsulting" geologiczno- inżynierski na terenie Polski i ew. jednego z krajów nam sąsiadujących.
Proponowane zarobki to około 5k PLN brutto. Czy przy tej kwocie i obszarze działalności warto założyć spółkę Ltd w UK?

#firmawuk #dzialalnoscgospodarcza #firma #uk
  • 15
@Mosley: chcą Cię wyruchac, bo po rodzaju działalności podejrzewam że zasługujesz na 5 netto pensji. Działalność załóż zdobywaj doświadczenie i cały czas szukaj nowej roboty. Z chodzeniem na rozmowy nie powinno być problemu bo przecież sam sobie dajesz wolne. I ruchaj tych Januszy na każdym kroku bo inaczej się nie nauczą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukam cały czas informacji na ten temat żeby nie wpakować się na jakąś minę.
Z tego co do tej pory znalazłem to na korzyść Ltd przemawia: brak zusu i składki zdrowotnej dla dyrektora spółki Ltd oraz podatku dochodowego jeśli swoją pensję ustawię na poziomie łapiącym się w kwocie wolnej (coś około 3800zł/mies). Koszty, które muszę wziąć pod uwagę to: wynajęcie adresu z przekierowaniem korespondencji + opłaty za prowadzenie księgowości. Pytanie tylko, czy
@Mosley: nie oplaca sie to przy takich dochodach jak Twoje. ksiegowosc musisz liczyc okolo £100/msc. Poza tym - prowadzac dzialalnosc namacalnie w Polsce bardzo latwo mozesz miec problemy