Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o boxowe chłodzenie to w sumie mogło by zostać bo kręcić nie będę na pewno.


@BartekLbn91: Bierz GTX 970, jak chcesz kupować 390 to tylko lekko zmodyfikowana r9 290. R9 390 pobiera więcej prądu i wydziela więcej ciepła. A i sterowniki od AMD nie powalają.
  • Odpowiedz
@FieryLuke: @Quenas: @saletra1234:

Dysk SSD posiadam SanDisk Plus 120GB + 1TB HDD także tego nie potrzebuję. Shapphire R9 390 już mnie przekonała jak sobie sprawdziłem benchmark:
http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-r9-390-vs-nvidia-geforce-gtx-970

To że będzie jadło prąd to luzik a ciepełko lubię ( ) Tylko właśnie sterowniki AMD trochę ssą o czym się przekonałem przy laptopie z HD545v
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: to #!$%@? o sterownikach mnie dobija
mam R9 280X
-nigdy mi się sterownik nie wysypał
-wszystkie gry chodzą zajebiście
-nowe sterowniki są bardzo przyjazne użytkownikowi
-co jakiś czas jest poprawiana wydajność a nie jak w nV pogarszana dla starszych kart
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: Sterowniki AMD kiedyś ssały, prawda, ale w tej chwili jest zupełnie odwrotnie - nvidia od dwóch patchy ma kołomyję, a AMD rośnie w siłę (nawet starsze karty) co aktualizację. Nie bez powodu na Reddicie głównym memem jest "Should have gotten an R9 390", fraza powtarzana zarówno pod zdjęciami pudełek GTX 970, jak i pudełek R9 390 (dystans do siebie :P )

Sandisk - super, dobry SSDek, najlepszy chyba w tej
  • Odpowiedz
@saletra1234: Chłodzenie można zostawić na później. Ale sam mam Spartana na niepodkręcanym procku i rzeczywiście jest ciszej. Tylko nie wiem czy przy tej obudowie wyciszanie nie będzie większym wyzwaniem - karta i wiatraki obudowy swoje też robią.
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: Sprawdzaj xkom, komputronik i proline, i rozdziel co się da z odbiorem osobistym. Ale z tego co sam pamiętam, weź po prostu wszystko oprócz grafiki w Proline, a grafikę w morele/komputronik.
  • Odpowiedz
@dob3k: Jest i nie mówię to jako fan, a po prostu człowiek który jeszcze dwa miesiące temu wybierał między GTX 970 a R9 390/390X. Czytałem masę recenzji i ogólnie to najwięcej zalet miała właśnie Nvidia.
  • Odpowiedz
@saletra1234: no ja z nvidii (od zawsze nvidia) przesiadlem sie na radeony pare miesiecy temu tez dlatego ze poczytalem recenzje. Niestety 970 sobie juz nie radzi. Za malo vramu ma. Coraz wiecej nowych gier to pokazuje. Nikt juz nie kupuje 970 praktycznie bo kazdy o tym wie. No ale jak dla Ciebie jest ok to mnie to w ogole nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@saletra1234: ja mowie o wydajnosci w grach. To nie jest MOJE ZDANIE tylko testy. 970 ma za malo ramu na nowe produkcje ktore maja wysokiej jakosci tekstury. Dlatego im wyzsza rozdzielczosc tym wieksza przepasc sie robi pomiedzy 970 z 3.5gb vram a 390 z 8gb vram.
  • Odpowiedz
@dob3k: Podsumowując jeśli ktoś gra na rozdzielczości nie większej niż 1920x1080 najlepszym wyborem będzie GTX 970, powyżej R9 390X :) Ale i tak przy rozdzielczości 4K żadna z tych kart w pojedynkę nie da rady.
  • Odpowiedz