Wpis z mikrobloga

Dopóki żyją jeszcze ludzie gotowi umierać za kraj (czytaj władzę i cwaniaków) dopóty piekło wojen się nie skończy.
Jeszcze sporo jest tych, którzy przypominają rozśpiewane uśmiechnięte pełne wagony francuzów jadących ma pierwszą wojnę światową, mających w głowie obraz propagandy narodowej jaką są lekcje historii, myślących w kategoriach romantycznych bohaterów. Pranie mózgu historią dobrego pięknego szlachetnego własnego narodu i wrogich złych przebiegłych oraz odczłowieczonych wrogich narodów. Gotowi mordować i ginąć na rozkaz. Wasza jest krew i strach w okopach a ich jest ropa i dolary. Wciskają wam piękne ideały a wy to łykacie. Nie powiedzą wam że chodzi poszerzanie wpływów, surowce i pieniądze. Ty szeregowy najwięcej ryzykujesz a najmniej z tego będziesz miał, żyjąc zainstalowanymi w Twojej głowie ideałami o narodzie, bohaterstwie, cnotach i obowiązkach moralnych. A kler jeszcze pobogosławi wam karabin, bo Bóg przypadkowo jest jednomyślny z władzą i także wymaga od Ciebie posłuszeństwa, idz, bij się, za naród, za Boga!Szkoda tylko że w każdym kraju sprzedawana jest ta sama bajka, Bóg jest z nami!
Smutek ogarnia że nadal tak łatwo manipulować gawiedzią i odżywają demony narodowe w sklepach wypełnionych patriotyczną odzieżą... rozpacz.
#polityka #4konserwy #neuropa #antypatriotyzm #pacyfizm
U.....z - Dopóki żyją jeszcze ludzie gotowi umierać za kraj (czytaj władzę i cwaniakó...

źródło: comment_dHbfQjZ84ffQMEDCQkWZOeP31tkUsSq4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: Aha czyli koszulką orłem to propaganda, która mnie zmusi do mordowania Niemców. Po co ta żałosna hiperbolizacja? Tak trudno lewicy się pogodzić z rzeczywistością? Nikt na żadną wojnę nie idzie to nie jest XX wiek. Front Narodowy jakoś nie nawołuje do okupacji Nadrenii, AFD nie krzyczy o odzyskaniu alzacji i lotaryngii, UKIP nie chce odnowienia Imperium Brytyjskiego. Tak więc zrównywanie nacjonalizmu tamtego z dzisiejszym jest absurdalne.
  • Odpowiedz
@Liberman:

Aha czyli koszulką orłem to propaganda, która mnie zmusi do mordowania Niemców. Po co ta żałosna hiperbolizacja?

No właśnie, po co, nie napisałem że koszulka Cie do czegoś zmusi, sam to dopowiedziałeś.
Koszulka to tylko efekt tkwienia w retoryce patriotycznej i utożsamianie się z tym co włożyli Wam(?) do głowy na propagandzie zwanej lekcjami historii. To jakaś totalna głupota być dumnym z tego że jest się psem na rozkazy
  • Odpowiedz
@Leonowicz: Mieszko jednocząc plemiona słowiańskie w abstrakcyjny twór zwany Polską był nie mniej absurdalny niż Unia Europejska. Poza tym miłość, braterstwo i jedność ludzkości w obrębie państwa jest chyba tym co spaja naród i tego chyba chcą patrioci.
  • Odpowiedz