Wpis z mikrobloga

Mam problem z #wordpress. Mam już wszystko ustawione pod swoje potrzeby, sporo grzebania i do tego momentu jest ok. Problem pojawił się z subdomenami.
Mapa serwisu wygląda tak: Strona główna z animacjami, bajerami i treścią na której jest menu - możliwość wyboru dwóch subdomen i na tych subdomenach chciałbym mieć możliwość tworzenia postów. Jestem na etapie, że mogę jedynie na głównej stronie.
Dużo czytałem czy to polskich czy angielskich forów ale nigdzie nie znalazłem precyzyjnego rozwiązania problemu.
Napisałem z tym do supportu, w którym mam postawioną domenę ale odpisali mi, że to nie ich oprogramowanie i mam szukać pomocy gdzie indziej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będzie ktoś tak dobry i pomoże rozgryźć ten orzech? To moja pierwsza strona i nie mam jeszcze doświadczenia, wczoraj nawet w js pierwszy raz coś robiłem, więc w tym temacie jestem zielonka.

#pytanie #webdesign

  • 3
@laza: Według mnie jest mi to potrzebne bo strona ma być podzielona właśnie na dwóch właścicieli z osobną tematyką. Chciałem właśnie skorzystać z tego co mówisz tylko niestety nie wiem jak. Mam pobrać zapewne WP i wrzucić do folderu, tak?
Naprawdę jestem zielony w tej tematyce ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co do Multisite trafiłem na stronę, gdzie się dowiedziałem, że nie jest to już osobne tylko scalone
@MentorPL: Nt multisite (uruchomienie i konfiguracja) spokojnie znajdziesz info na wordpress.org rowniez po polsku. Zrob sobie profilaktycznie wczesniej backup plikow i bazy i działaj z multisite, nie jest to skomplikowane. Jakbys chcial same kategorie "wyjac" na subdomeny to sa wtyczki od tego.

Edit: a same subdomeny to wczesniej skonfiguruj na hostingu i ustaw aby wskazywały na ten sam folder co glowna domena.

Edit2: jak dwoch wlascicieli to bym odpalil na subdomenach