Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni wcześniej pisałem tutaj o swojej szkodzie parkingowej. Sprawca miał polisę w #pzu i z uwagi na sposób załatwienia ze mną tej sprawy przez tego ubezpieczyciela oraz kończące się w najbliższym czasie polisy na auto, życie i mieszkanie zdecydowałem się podejść do agenta pzu, aby dowiedzieć się na jakich zasadach mógłbym się transferować do nich.
O ile kwota #ubezpieczenia za mieszkanie i na życie są całkiem spoko, to kiedy poprosiłem o wycenę pakietu OC+AC auta (Mazda 6 1.8 z 2006 roku) to cena jaką usłyszałem mnie szczerze powiedziawszy trochę przeraziła – prawie 2000 zł przy wyliczonej przez systemu wartości pojazdu 14700 zł (niespecjalnie się z tą wyceną zgadzam) to wg mnie jakiś kosmos ( ͡° ʖ̯ ͡°). Teraz mam polisę w proamie i płaciłem 1000 za cały rok. Czytałem na forum mazdy wpisy chłopaków którzy płacą 2-3 k ale za praktyczne nowe auta i to rozumiem ale 2 tysie za 10 letnie auto to jakby powiedział klasyk to jest jakieś nieporozumienie (). Wrzucałem swoje dane na różnorakie kalkulatory internetowe ale trochę boję się wszelakich directów itp. Jeżeli nie znajdę tańszej opcji w jakiejś sensownym towarzystwie to będę zmuszony pozostać jedynie przy OC.
A Wy koledzy jakie kwoty płacicie?
#ubezpieczenie #ubezpieczenieoc
  • 11
  • Odpowiedz
@mariusz5891: niestety ale dla starszych pojazdów nie opłaca się zwykle brać OC. W twoim wypadku posiadasz mazde 6 1.8 z 2006. Przypuszczam, że w przypadku stłuczki taniej Cię wyjdzie zrobić samemu. Odłóż więc kasę którą miałbyś zapłacić i trzymaj na czarną godzinę. I tak co roku aż samochód nie sprzedaż. Będziesz potem miał z czego opony kupić do nowej fury :)
  • Odpowiedz
@mariusz5891: 1000 zł płaciłeś za OC i AC? w jakim wariancie, z jakim udziałem? :) teraz ogólnie poszła taryfa do góry i będzie jeszcze rosnąć. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilkunastu firmach, jak coś to pisz na priv a nawet jak nie to możesz pisać żeby się dopytać o szczegóły jak będziesz się decydował na AC bo ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@mariusz5891: Najpewniej nie jesteś idealnym klientem dla PZU dlatego dostałeś niezbyt ciekawą propozycję (ale weż pod uwagę szkodę na OC + podwyżki) :) Spróbuj zrobić porównanie składek na naszym kalkulatorze OC i wyślij na priv linka do wyników, a sprawdzimy czy wszystko gra, no i ile możemy zejść z ceny dla Mireczka ( ͜͡ʖ ͡€) Pakiet AC oczywiście dobieramy taki, aby był jak najszerszy przy normalnych kwotach
  • Odpowiedz
@mfind: Napiszę jeszcze raz bo widzę, że nie wszyscy zrozumieli: LIKWIDACJA SZKODY POSZŁA Z POLISY SPRAWCY A NIE MOJEJ ( ͡ ͜ʖ ͡). Ja nie miałem nigdy żadnej szkody ani na OC ani AC. Zaraz zrobię tak jak pisałeś, dzięki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz