Wpis z mikrobloga

@Amadeo95: Prezydent reprezentuje naród a ten nie jest jednolity.
Katolików to może reprezentować prymas, biskup albo jeszcze inny hierarcha.
Większość Polaków to Polacy a nie katolicy. Konstytucja nie faworyzuje żadnej grupy wyznaniowej.
Większość Polaków to Polacy a nie katolicy.


@xer78: Nie rozumiem tego zdania.
wg Główny Urząd Statystyczny, 2012: Mały rocznik statystyczny 2012 (pol.). [dostęp 2013-02-18].

Największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, do którego należy około 33,5 mln wiernych (2011), co oznacza, że w obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych jest 87% mieszkańców Polski.


A więc większość Polaków to katolicy. Jest to zdanie zgodne z prawdą. Jeżeli tego nie rozumiesz to nie mamy dalej o co
@Amadeo95: W pierwszej kolejności stajesz się Polakiem, chrześcijaninem-katolikiem zostajesz po chrzcie.
Jeśli tego nie rozumiesz to ....
Prezydent priorytetowo powinien traktować sprawy polskie a nie sprawy związane ze swoją wiarą lub niewiarą.
Gdyby prezydent był innego wyznania lub gdybyś był niewierzący też byś tak podchodził do kwestii jego udziału w uroczystościach religijnych?
@Egotykk: To że mam bordo nie znaczy że jestem czerwony, hamuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu uważam, że lepiej by było gdyby prezydent skupił się na reprezentowaniu państwa w inny sposób niż wygłaszanie o tym jak to komuna molestowała księży pomimo że jedyne co może pamiętać to gumy turbo z Pewexu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chcesz merytorycznie porozmawiać, zapraszam w każdej
@Egotykk: Słuchaj no, mi zwyczajnie chodzi oto żeby Prezydent Duda o takich rzeczach nie mówił tylko księża/biskupi/prymasi - skoro chcą się tak po raz enty rozliczać z tą czerwoną historią to niech się rozliczają.
Niech Duda się zajmie tym żeby w kraju było lepiej i żeby nas godnie reprezentować na arenie międzynarodowej bo od takich wspominek niestety nic się nie dzieje.
@MarianoaItaliano: Dlaczego niby księża mieliby rozliczać bandyckie państwo? Wiesz co ta czerwona banda wyprawiała? Słyszałeś choćby o takim "drobiazgu" jak karne jednostki wojskowe, do których wysyłano wszystkich kleryków i robiono z nich tam miazgę? Guzik słyszałeś, bo siedzisz na tym chlewie, nic nie czytasz, nie oglądasz mądrych rzeczy, tylko heheszkujesz z papieża.
@Egotykk: Po pierwsze primo - o jednostkach wojskowych dla kleryków słyszałem. No cóż - w każdym wojsku była patologia i przez to prawie każdy mężczyzna wtedy przechodził.
Po drugie - czytam i to dużo, różnych książek, gazet i publikacji. Więcej niż myślisz...
A po trzecie - w życiu nie heheszkowałem z papieża.