Wpis z mikrobloga

@reaper6161: Ogólnie sam buduję podobny projekt i mam z nim kilka problemów, które nie wiem jeszcze jak rozwiążę ale w razie czego możemy się wymieniać spostrzeżeniami. Tak więc zacznę od tego co sam już wiem (część rzeczy pewnie jest oczywista ale i tak o tym wspomnę)
Ekran
- Z ekranami pod GPIO jest taki problem, że zazwyczaj bardzo małą ilość fpsów można z nich wyciągnąć (na niektórych tanich wyświetlaczach dosłownie odświeżanie
Kryspin013 - @reaper6161: Ogólnie sam buduję podobny projekt i mam z nim kilka proble...

źródło: comment_nai6zPGXhtMoMTIjzo3E3zgeaeLbtJCE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: To powinno na około 6h starczyć przy powerbanku 2Ah, minus dźwięk i inne komponenty pewnie że 4h bedzie. Ciekawe jaki pobor jest przy wyświetlaczu na GPIO. Jak będę w domu to poczytam na necie. Jak znajdę to dam znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@reaper6161: Ja akurat będę mam akumulator 1000mAh więc u mnie to będzie z 2-3h ale na razie to starczy. I tak dużo, ale będę kombinowął jak zmniejszyć prąd. Już teraz zauważyłem też, że jak podłączysz zasilanie pod piny zamiast pod usb to zużycie prądu spada mniej więcej o 30mA-60mA. Wyświetlacz pobiera zawsze tyle samo prądu niezależnie od tego co jest wyświetlane na ekranie (obraz statyczny i dynamiczny nie ma znaczenia, podobnie
  • Odpowiedz