Wpis z mikrobloga

Na samym wstępie od razu napiszę, że jak komuś nie chce się czytać moich wypocin, to niech przescrolluje post, albo od razu moją skromną osobę walnie na czarną listę i niech się nie męczy.

Na serwer Mirko doszłam jakoś niedawno. Jak zarządzał nim Karmelek (nie wiem czy dobrze pamiętam nick). Było jak było, ale dbałości o detale mapy nie można mu odmówić (jeżeli to on ją tworzył, a pytałam kilka osób i taką otrzymałam odpowiedź). Świetne, ozdobne drzewa, perfekcyjnie dobrane rozmiary działek, zajebiste alejki. No po prostu otoczenie na mega mega plus. Było mało osób, tak fajnie było kameralnie. Po wybiciu się serwera na główną zaszalał chaos. Oczywiście nie żywię urazy do administracji, bo wtedy mieli sporo roboty przy nawale graczy, ale z drugiej strony można było to trochę przewidzieć i przemyśleć. Obecnie na serwerze widzę wysyp chamstwa, cebulactwa, żydostwa, oskarżeń. Niby mogę zastosować /ignore, ale to chyba bym musiała tak pół serwera uciszyć, a przecież to nie o to chodzi.

Nie uważacie, że serwer reprezentacyjnowykopowy powinien mieć jakiś poziom, żeby "rywalizować" z innymi podobnymi serwerami? Można przecież wyznaczyć kilka osób, żeby ogarnęły tereny, bo teraz jest dużo fajnych budynków, serio... że czapki z głów, ale to wszystko jest tak hm, "nawalone". Część "starego" miasta z tymi alejkami rewelacyjnymi, do "nowych" terenów, gdzie no jest... jednym słowem kupa. Te detale mapy, które nadawały urok są niszczone na rzecz kolejnych widmowych działek rozdawanych bez sensu.

Moderatorzy, apel. Zamiast latać nad mapą i śmieszkować, przywróćcie dbałość o szczegóły, które mnie przyciągnęły na ten serwer. Wyznaczanie, wyznaczaniem, ale co po wyznaczaniu, jak całość traci na wyglądzie, bo przecież MC to przede wszystkim wygląd.

PS. To jest moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać. Ot, takie moje wieczorne przemyślenia na dobranoc.

#mirkocraft
  • 23
  • Odpowiedz
@souriss: Chamstwo będę osobiście tępił także o to spokojnie, a co do reszty to dużo zależy od graczy, ciężko narzucić im to, że wszystkie budowle, które robią mają być doskonałe, wiadomo że nie każdy jest super budowniczym, jak kilka razy przeleciałem nad serwerem to fakt, jest parę kloców, które pragnę usunąć (ale nie mogę) ale buduje się też wiele wartościowych domów i innych budowli, myślę, że dobrym pomysłem byłoby pogrupowanie tego
  • Odpowiedz
@souriss: co ci przeszkadza w nowych terenach? dzialki maja chociaz jakis sensowny ksztalt, jest ladnie, estetyczne drogi. jakos do tej pory na wyglad dzialek nie narzekal nikt. na twoje zyczenie nikt nie bedzie raczej zmienial drog i dzialek, bo ciebie juz serwer nie przyciaga..
jedyne, co jest na tym serwerze nie w porzadku to wieczne bluzgi i wyzywanie sie nawzajem od szmat itp.
  • Odpowiedz
@souriss: Działki są jakie są, bo gdybyśmy przewidzieli taki tłok na serwerze zrobili byśmy to z wyprzedzeniem. Nie oszacowaliśmy ile osób NAGLE będzie chciało cuboida i robiliśmy to na szybko. To nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje, bo World Edit, który używamy do tworzenia jest w wersji BETA i też potrafi sporo napsuć (m.in błędy chunków). To wymaga czasu, pracy, których nam niestety zabrakło.
  • Odpowiedz
@analogowa_cyfryzacja: Wyjęcie z kontekstu trzech wyrazów to najmądrzejsza rzecz jaką mogłeś zrobić.

Na serwer Mirko

A jeżeli Ci się ciągle kojarzy jeden, zwykły wyraz z czymś... Niestosownym, zalecam kontakt z psychologiem bądź szczerą rozmowę z kimś o Twoich przeżyciach, które musiały być dosyć traumatyczne, skoro wyraz kojarzy Ci się tylko z "tym".
@souriss Zgadzam się z Tobą we wszystkich aspektach Twojego przemyślenia.
Niektóre detale (i nie tylko) wyglądają koszmarnie. Działki ponawalane
  • Odpowiedz
@Agemaker: administracja siedzi nad pluginami, bo ciagle cos komus nie pasuje - za malo zwierzat, potem jednak za duzo, zawsze ktos ma jakis problem. nie dziw sie, ze ciagle w tym grzebia, skoro wszystkim cos nie pasuje. probuja dogodzic kazdemu jednoczesnie...
  • Odpowiedz
@souriss:
Tak jak napisał @Agemaker gdyby nie to, że spędzamy praktycznie każdy wolny czas na stabilizacji serwera, pluginów i całej mechaniki, mielibyśmy czas na detale. Musisz brać też pod uwagę, że mamy życie prywatne, które i ja i @fightingcookie mamy obecnie zawalone po brzegi pracą, problemami i zdrowiem. Mimo wszystko i tak spędzamy każdą wolną chwilę żebyście mogli cieszyć się z gry na serwerze, i przykre jest to, że mimo iż
  • Odpowiedz
@Howkin: Jak najbardziej wszystko rozumiem, dlatego piszę, że nie żywię urazy do administracji, bo i tak sporo siedzicie nad samym serwerem, żeby to wszystko działało i trzymało się kupy. Generalnie dlatego naskrobałam odnośnie tego do samych moderatorów, żeby trochę pomogli w samym wyglądzie. Szefostwo i tak ma sporo roboty i testowania, co da się zauważyć. Chylę czoła dla Was do samej ziemi.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa89:

ktoś się tłumaczy na początku że 'sorry że tak dużo tekstu' co daje pretekst czytelnikowi żeby odpuścił sobie czytanie jeśli nawet bez powodu nie chce czytać

przeczytaj jedne z pierwszych wyrazów kolejnego akapitu, co i tak jest sporym szacunkiem dla twórcy skoro przepraszał że napisał znaczy nie wierzył że ktoś to przeczyta

bądź losowym różowym i narzekaj bo to tekst innego różowego i jakiś niebieski wololo


twoje (specjalnie z małej)
  • Odpowiedz
@haaaeee: Nie pisałam tego ze złością, czy pretensjami. Po prostu piszę co widzę. To są moje wskazówki co do dalszego prowadzenia serwera, to czy ktoś je weźmie pod uwagę, to już inna kwestia. Ja od siebie mogę dodać, że pomóc zawsze mogę, jak będę mieć chwilę wolnego czasu.
  • Odpowiedz
@souriss:
Mogę powiedzieć tyle, że mimo iż brak nam czasu to planujemy specjalny teren dla bogatych, który na pewno wam się spodoba. Wiele różnych tematycznych rejonów też mamy w planach i z czasem zaczną one powstawać. Działki (przedmieścia) są tylko nagłym efektem wielu osób, sypaniem sie serwera i tak jak wspomniałem, brakiem jakiegokolwiek czasu. Powstał już rynek, powstało miasta i tego typu projekty będą powstawały nadal.
  • Odpowiedz
ciężko narzucić im to, że wszystkie budowle, które robią mają być doskonałe


@Agemaker: Nie czepiam się jakości budowli, bo każdy buduje wedle swojego gustu i smaku. Chodzi mi po prostu o niszczenie zbudowanych wcześniej rewelacyjnych detali mapy, które naprawdę przyciągały wzrok i chciało się na to patrzeć.

Powtarzam się, MC to wygląd. Nie budowli (chociaż fajnie by było ;-)) ale przede wszystkim otoczenia. Teraz jak nie ma już AŻ takiego wysypu
  • Odpowiedz
@souriss: Ahh przepraszam chodziło mi o @Agemaker:
Jak jest obecnie według mnie jest dobrze. Co najwyżej jak ktoś chce jakieś elitarne dzielnice to może iść na te całe rynki i inne dzielnice :D

Dodatkowo robienie drzew np. koło dróg w bezpośredniej bliskości działek może psuć sam wygląd budowli przez np. zasłonienie danej części elewacji itp. itd..
  • Odpowiedz
@souriss: Niestety na chwilą obecną nie możemy po prostu ludziom zabrać działek, więc ulic nie przerobimy. Co do wyglądu ulic to te które robiliśmy pare dni temu, mnie się bardziej podobają, bo to wygląda jak ulica bardziej niż te z starego miasta, ponieważ, widzieliście kiedyś chodnik na którym rosną grzyby do kolana albo trawa do pasa? Ja też nie.
Co do wyglądu terenu, lepiej było terra formować spory obszar na równinę
  • Odpowiedz
@souriss: + częśc ludzi wzieła sobie po prostu działke i nigdy nie wróciła. Ja jako mod, też nie mam aż tyle czasu, by to zagospodarować, bo przeważnie ciągle ktoś o coś prosi, choć powoli coraz rzadziej (+ teraz doszedł nowy mod, więc wiecej czasu wskakuje), też mam życie oraz obecnie buduje miasto na swojej działce, które zostanie oddane do użytku publicznego (prawdopodobnie) + kamienice musze skończyć (też do użytku publicznego jak
  • Odpowiedz
@souriss: spojrz na dynmape na zachod od spawnugdzie czerwony pasek z naposem NIE. Tam na wekeend planuje ogarnac zbocze ala ale dosc plaskie (nie tak plaski teren z fajnymi drogami i otoczeniem.. i wstepnie bede przerzucac tam dzialki z tymi ladniejszymi domami a bardziej na poludnie bardzo bogata dzielnia z platnymi dzialkami ale super miejscami i widokami na nawet wiezowce.. cos ala hollywood (te wzgorza) a przedmiejsca tym sposobem powoli czyscic
  • Odpowiedz
@souriss: Jestem początkującym mirkiem jeśli chodzi o wypok ale w razie czego mogę z Kaskadermike pomóc moderatorom w ogarnięciu bałaganu jaki się wkradł na serwerze. Dzięki zarządzaniu na innym serwerze oraz posiadaniem przez pewien czas własnego zdobyliśmy jako takie zdolności, które mogłyby się przydać.
Na serwerze brakuje mi rozrywki w postaci różnorakich eventów ( ͡° ͜ʖ ͡°) , nie ukrywam, że event w postaci kopania klocków nie
  • Odpowiedz