Wpis z mikrobloga

@fstab: Tak jest. Płytę już mam, szukam piekarnika elektrycznego. Chodzi mi po głowie Amica/Samsung/Bosch, ale rozważę każdą ciekawą opcję.
  • Odpowiedz
@maxdiaz: ja mam takiego Electroluxa (tylko że w kolorze czarnym):
http://www.mediaexpert.pl/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-electrolux-eoa-5551dox,id-221030#tab_description
1349,- cbln

Używamy od listopada, dość mocno i regularnie eksploatowany, na razie bez zarzutu. Bardzo fajnie i równo piecze, szybko się nagrzewa. Z bajerów to jest prowadnica teleskopowa (to musi być, więc zwróć na to uwagę), wkłady katalityczne oraz termosonda (też fajna sprawa).

W te bajery Szajsungowe że niezależne pieczenie dwóch rzeczy na raz to bym tak średnio wierzył. ;)
  • Odpowiedz
@maxdiaz: generalnie nie jest zły. Ja akurat patrzyłem pod kątem praktycznym i jest kilka cech, na które warto zwrócić uwagę (na podstawie intensywnego półrocznego użytkowania):
- Electrolux ma potrójną szybę, więc jest chłodny z przodu (w razie jak by gówniak zechciał macać albo przywalić głową),
- te dwie szyby wewnętrzne są łatwo wyjmowalne (na takich klipsach), można wyciągać do wygodnego mycia
- całe drzwi też się zdejmuje bardzo prosto (dwa zatrzaski)
  • Odpowiedz