Wpis z mikrobloga

Tyle tych materiałów, że nie wiadomo na czym się skupić.
Co potrzbuje jako Frontendwebd... do używania:
html5, css3, js,jquery, wordpress, bootstrap

Co jest fundamentem tzn. programy, strony, narzędzia na którch bazować i być skupionym ?
Ciągłe przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu najlepszej opcji odciąga mnie od prawdziwej pracy.
#webdev
  • 16
  • Odpowiedz
@Owner: HTML -podstawy js-podstawy. bootstrap-framework polecam fajny jest, responsywny grid zawsze na propsie.
Jquery-biblioteka JS-a na plus że jest sporo gotowców. Wordpress to na sam koniec i bardziej od strony kodu.
Standard dla rozpoczęcia nauki: JS+HTML+CSS+PHP+MYSQLI potem wplatasz w to wszystkie te frameworki jak wymienione Jquery/bootstrap etc
  • Odpowiedz
@Owner: wierz mi, że front end nie jest zwykły :D
html + css to jakby oczywistość a potem szlifuj vanilla.js

narzędziami zajmiesz się później. A wordpress. Na #!$%@? Ci wordpress? :P Bootstrap też nie jest dla frontów :P
  • Odpowiedz
@Owner:
Gulp / Grunt.
Bower.

W czym będziesz pisał to już wszystko jedno, u mnie frontendowcy używają Bracketsa, bo lubią.
No i jakiś JSowy Framework pewnie potem jak już ogarniesz JSa dobrze - react, angular.
  • Odpowiedz
less czy sas


@Owner:
Afair teraz SASS, ale to bardziej chodzi o ogarnięcie idei i narzędzi do kompilacji.

Nie no, jquery i czysty JS podstawą, od czego innego chciałbyś zacząć?
  • Odpowiedz
@Vinniczek: tak. Bootstrap to zestaw do szybkiego ubierania aplikacji w przyzwoity sposób. Służy głównie backendowcom, którzy tworzą system, który nie wymaga mega skomplikowanego frontu, ale może przyzwoicie wyglądać.

Jako front masz własne rozwiązania.

Tak w skrócie :P
  • Odpowiedz
@npsr:
Rozumiem stanowisko ale strasznie niefektywne wydaje mi się pisanie własnych klas z funkcjonalnością tych z bootstrapa gdy tam już rozpisane są z kompatybilnością dla każdej przeglądarki w sytuacji gdy nie musisz importować przecież całego bootstrapa.

Ale w sumie co ja tam wiem, ja tylko wystawiam API dla Frontów xD
  • Odpowiedz
@Vinniczek: jak Ci się nie chce klepać albo nie masz swoich to snippetów nie brakuje w sieci :P Już lepiej sklejać z klocków (jak już na prawdę masz #!$%@?) niż rozwalanie domku z klocków lego i budowanie samochodu :P

Ale serio, 90% rzeczy klepie się przecież odruchowo a większość problemów ludzie znają na pamięć :P
  • Odpowiedz
@Kiciuk: korzystanie z bootstrapa bo responsywny grid to jakieś nieporozumienie, od tego jest pure css i sam moduł od grida do niego
@npsr: ja bym mimo wszystko wolał skorzystać z jakiejś bazy np purecss zamiast tworzyć jakiegoś grida od nowa :P
  • Odpowiedz