Wpis z mikrobloga

Victoria II, najnowszy patch + HPM mod. Screeny na dole, trochę przydługie wyszło.

Zacząłem sobie Prusami bo nigdy nimi poważnej rozgrywki nie toczyłem. Początkowo normalny rozwój tj. ciśnięcie intelektualistów (kleru w podstawce) do 2%, biurokratów, skopanie Danii i wzięcie Holsztynu. Od początku trzymałem sztamę z UKejem i myślałem, że będzie to przyjaźń na wieki ale meh.

Następnie szybka wojenka z Austrią o wpływy w południowych Niemczech i utworzenie Federacji Północnoniemieckiej, następnie od razu wjazd na chatę do Francji. Pomyślałem, że po co mi silny sąsiad więc nawet pomimo szybkich sukcesów i możliwości podpisania pokoju i wzięcia Alzacji i Lotaryngii, cisnąłem ich dalej tak żeby poczuli ból i cierpienie. W sumie stoczyłem z Francją dwie wojny, gdzie przetrąciłem im kark i do końca gry nie stanowili już dla mnie problemu (przeszli chyba z 5 rewolucji zmieniających ustrój).

Co ciekawe powstały Węgry, których nie zdołała pocisnąć osłabiona przeze mnie Austria (wziąłem od niej też całe Czechy), i zacząłem się z nimi kumplować. Po utworzeniu Niemiec UKej się jakoś na mnie obraził więc zostałem sam na polu bitwy. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu bo byłem drugi na świecie pod każdym względem i w sumie mogli mi naskoczyć.

Podczas jednej z kolejnych wojen z Francją, rozwaliłem ich kompletnie (chyba HPM dodaje casus belli "dismantle empire" ale pewnien nie jestem). Belgia i Włochy otrzymały co nieco, dodatkowo powstała Katalonia, Kraj Basków i Bretania.

Zanim jeszcze zdażyłem dojechać Francję, w 1901 roku zebrała się na mnie banda pod szefostwem UK i wybuchła wielka wojna. Jakimś dziwnym trafem (znów HPM) dostałem dużo sojuszników (przeciwnik mojego przeciwnika etc.) - ja + pół świata vs. Rosja, Szwecja i UK. Rozjechałem wieśniaków - Rosja i UK zostali rozmontowani tak jak Francja przedtem. Zgarnąłem kupę kolonii i osłabiłem dwóch największych wrogów. Walczyliśmy ze 3 lata.

Potem było już tylko tycie. Wchłonąłem kadłubową Austrię, pomogłem Jugosławii, Bułgarii, utworzyłem Zjednoczone Księstwo Bałtyckie z ziem zabranych Rosji, spuppetowałem Belgię etc. etc. Obecnie jestem kolosem nie do ruszenia, nie wiem co by się musiało stać żebym padł na pysk ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co ciekawe władzę na wyspach przejęli faszyści, tak jak i w Rosji. Próbowali się między sobą dogadać, ale im nie pykło i powstał faszystowski alians Rosja, Baskowie, Dania i Transkaukazja. Pomyślałem, że to będzie dobry motyw fabularny, więc w 1921 roku ogłosiłem Wielką Wojnę z Faszyzmem (òóˇ)

Bić przestałem się kiedy moje wojska przekroczyły Ural i po raz kolejny upokorzyłem Rosję zmuszając reżym do wycofania się, dodatkowo wchłonąłem Danię jako puppeta (a jeszcze wcześniej Białoruś i Ukrainę).

No i tak się żyje na tej wsi, piękny niemiecki świat. Niskie podatki (ok. 6% dla klasy wysokiej i średniej, 20% dla biedoty, ale przypominam, że to początek XX wieku xD), wszystkie reformy socjalne i polityczne, równość, wolność, braterterstwo.

http://i.imgur.com/mSuSUjg.jpg - Europa. Galicja nie jest moim puppetem ale kocham ją i się o nią troszczę (), niech sobie Polacy żyją tam w Krakowie.

http://i.imgur.com/DKxhfBo.jpg - miszmasz w Indiach po upadku UK, większość dostały Stany Zjednoczone, a nowo wyzwolone państwa znalazły się we francuskiej strefie wpływów.

http://i.imgur.com/NGNS21z.jpg - Niemiecka Afryka, nie chciało mi się już bawić w poprawianie granic. Te zamknięte francuskie kolonie to od jakiś 10 lat komunistyczny raj. Ciągle są opanowane przez francuskich komunistów xD

#victoria2 dodam jeszcze #eu4 i #ck2 bo to ta sama rodzina, może kogoś zainteresuje.
  • 4
  • Odpowiedz