Wpis z mikrobloga

Ktoś, coś - wie jak to skleić ? I czym ? Żywicą epoksydową UHU ( ͡º ͜ʖ͡º) ?
Zalać to całe klejem, czy tylko dać w pewnych punktach ? Wie może ktoś jak to kleją w produkcji takie rzeczy ? Wydaje mi się, że tam żadnej "gąbeczki" czy czegoś nie było...


Tak wiele pytań, tak mało czasu i pomysłów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak to legendarna Nokia C5-00 używał jej papierz.

#elektronika #naprawatelefonu #nokia #diy #naprawa #sklejajzwykopem #naprawiajzwykopem <-- za mało Mirków śledzi ten tag do dzieła ^^
Dezynwoltura - Ktoś, coś - wie jak to skleić ? I czym ? Żywicą epoksydową UHU ( ͡º ͜ʖ...

źródło: comment_pd1VaP7pQpqjSplOo7fsiE0JyV2bErLJ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: to się na 4 przyciskach opiera i chyba po ścrodku "centruje" na tym joysticku? Ja bym kleił na krawędziach przycisków, tylko tak, żeby srodkiem przez wycięcia nie przelało za bardzo. Jak papierem ściągniesz nadmiar po przyklejniu, to będzie ok
  • Odpowiedz
@cholera_jasna: Zawsze jakaś myśl, dzięki. Muszę kupić kropelkę - chociaż tą moją żywicą (sprawdzoną) wiem, że trzymałoby do końca świata, ale ona ma konsystencję taką "żelową" i ciężko będzie ściągnąć czymś, a jak wkleci i zaschnie gdzieś na przycisk to AMEN. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drathvader: O dzięki o taki wykop nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No teraz trudno z częściami do tego telefonu, swoje lata świetności ma za sobą. Kupiłem ostatnio całą obudowę przednią, ale to tylko podróbka marnej jakości, odesłałem szybciej niż zamówiłem. To mówisz, żeby bezpośrednio na przyciski dać ?
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Odpuść sobie tą żywicę, to nie musi być mocne połączenie, a tylko ci trudniej będzie ją nanieść. Też polecam nanieść kropelkę kropelki ( ͡º ͜ʖ͡º) na każdy z przycisków i docisnąć. Uważaj tylko żeby nie dać za dużo, żeby nie wylało i przykleiło przycisku do podstawy. W zasadzie im mniej dasz tej kropelki tym większa pewność że nic nie popsujesz :P.
  • Odpowiedz