Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros
Czy jest tutaj ktoś kto wapuje na Ni200 i miał kontakt również z kanthalem? Kupiłem moda z TC i szpulę NI200 od UD 0.3mm. Zużyłem całą szpulę, robiłem grzałki od 0,08 do 0,14 zarówno single, dual oraz quad coile. Na każdej czuć bardzo dziwny posmak. Próbowałem grzałki przepalać prądem, zapalniczką, próbowałem bez przepalania jak i również chciałem poczekać aż smak sam zniknie. Po paru tankach trochę się polepszył ale i tak z kanthalem nie ma żadnego porównania bo liquidy PuRa Juice (zajebiste) smakują dokładnie tak jak można by się tego spodziewać po zapachu na kanthalu a na ni200 jak gówno. Takie samo odczucie mam z Nichrome również od UD. Moje pytanie brzmi: co do #!$%@??
  • 12
  • Odpowiedz
@TramwajOsiem: pytam, bo nikiel przepalany wydziela bardzo paskudne, bardzo toksyczne związki. Jego nie powinno się nagrzewać nawet nad palnikiem, wszyscy sugerują setupy z przerwami, żeby nie przekroczyć granicznej temperatury, która nie jest jakaś bardzo wysoka.
Dlatego zresztą producenci poszli w stronę stali - nikiel ma udokumentowane toksyczne właściwości a tytan - potencjalne.
Problem polega na tym, że smak, jaki czułeś może być bardzo indywidualny, bo po prostu nikt jeszcze takiego numeru
  • Odpowiedz
Nie sądzę, aby była taka konieczność ale na wszelki wypadek zrobię lewatywę. Tak czy inaczej następnym razem kupuję SS316 a jak ktoś miał podobne odczucia z niklem to zapraszam i czekam na w miarę poważną odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Waspin: Oglądałem to wczoraj jak szukałem info o niklu. Niestety na 4 sklepy w każdym do TC mieli tylko NI200 i mnóstwo ludzi na tym wapuje (niektórzy również przepalają). Nie strasz nie strasz...
  • Odpowiedz
@TramwajOsiem: spoko, tak naprawdę to Twoje zdrowie i nie powinienem się przejmować, przecież wiesz lepiej (cały Reddit o tym trąbi a ten swoje...). Sugeruję teraz zakupić i przepalać tytan.
  • Odpowiedz
@TramwajOsiem: No to masz pełną odpowiedź: w sumie używałem niklu przez jakieś 3 tygodnie, nigdy nie czułem posmaków dziwnych, na SS316L po zmianie knotów i przepaleniu (nie za 1 razem) zbiera się rudy syf i smakuje metalem jak się tego nie umyje (wodą schodzi) ale na niklu miałem w 100% czyste chmurzenie, zero posmaków.
  • Odpowiedz