Wpis z mikrobloga

Witam mirko!
Szukam jakiegoś kierunku okołoekonomicznego (bo podobno sama ekonomia to w Lesie scholastyka, a na zachodzie kierunek ścisły) i tak sobie wydumałem, że z bardziej ambitnych kierunków ekonomicznych to pasuje mi ekonomertia (z informatyką) i Analityka gospodarcza. Co myślicie? I co myślicie o UŁ i wydziału eko-soc, bo mam już w Łodzi zapewniony kąt do zamieszkania i paru znajomków.
#studbaza #lodz
  • 11
  • Odpowiedz
@tytanowywicia: w czerwcu bronię mgr z ekonometrii (pierwszy stopień też informatyka i ekonometria). Zaczynało nas na 1 stopniu około 120 osób, I semestr zaliczyło mniej niż 70 (pierwszy rok to tak naprawdę matematyka w kilkunastu wersjach). Na drugim roku, kolejny wielki odsiew - Ekonometria I na III semestrze, Ekonometria II i Badania Operacyjne na IV semestrze. Generalnie cały licencjat jest cięższy niż mgr (o ile dobrze wybierzesz specjalność). Co ważne
  • Odpowiedz
A jak z językami? Chodzi mi o poziom - domyślam się, że raczej nie esgieha, pytam tylko czy coś konkretnego uczą i wymagają?
@ankawka: studiowałem już na polibudzie, więc coś tam liznąłem tej matmy, teraz powoli nadrabiam zaległości w każdym razie nie ma tragedii.
@ntr1987: obiło mi się coś o uszy, że jest ok, słyszałem też, że są na UŁ dobre SKN-y
  • Odpowiedz
@tytanowywicia: aktualnie poziom na sgh to tylko legenda (słyszałem to również od studentów sgh i od pracodawców, z którymi rozmawiałem podczas organizacji targów pracy), więc na to nie patrz

UŁ uchodzi za jedno z najlepszych centrów ekonometrii w Polsce
  • Odpowiedz
@tytanowywicia: Moja koleżanka się dostała kilka lat temu na ekonometrie z 36% z matury z matmy, więc o przyjęcie jest łatwo :D ale po tygodniu spieprzyła, jak zobaczyła czego tam uczą. Taki to był geniusz, że nawet nie sprawdziła na jaki kierunek idzie. Myślała, że to taka ekonomia.
  • Odpowiedz
@tytanowywicia: to bardzo zależy na jakiego wykładowcę trafisz. My mieliśmy na 1 roku bardzo w porządku babkę, która nam podciągnęła mocno angielski biznesowy (jakieś negocjacje i tego typu sprawy), ale jak na 2 roku nam się wykładowca zmienił to nie nauczyłam się niczego nowego.

Ekonometria w Łodzi jest najlepsza w Polsce. Ma akredytację PAN, a profesor Welfe (właściwie jego ojciec, który już nie żyje) byli prekursorami tej dziedziny w Polsce.
  • Odpowiedz