Wpis z mikrobloga

@solo_ta: przetarg mon na caracale odrzucenie polskich producentów.

tu przestałem czytać. gdybyś miał olej w głowie a nie tylko zapatrzony w prezesa to byś wiedział, że to była najlepsza decyzja a Francuzi w łódzkich fabrykach mieli produkować części albo składać śmigłowce, już nie pamiętam.
  • Odpowiedz
Nadal uważasz, że to był taki dobry interes sprzedać te "ruiny" za 0,75 mln zł?

@solo_ta: Hm, masz pewną rację - myślałem, że OBECNY majątek Huty Zabrze został sprzedany, bo piszesz o MIrosławie Sekule. A sprzedaż za 750 tysięcy była pod koniec lat 90., gdy Sekuła był szeregowym posłem i nie miał nic wspónego z Hutą Zabrze.

- Mirosław Sekuła z PO, umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za
  • Odpowiedz
@solo_ta: a co do głosowania na 4 ręce to przypominam głosowanie z końca 2015 gdy pisowcy uniewaznili poprawne głosowanie, bo niby głosowali nieuprawnieni (było nagranie gdzie widać że to kłamstwo), zawolali kolegów którzy byli na przerwie i przeprowadzili głosowanie jeszcze raz. tym razem z satysfakcjonujacym dla nich wynikiem.
  • Odpowiedz
@mikkeboss: prezesa to akurat mam w d.. a nie głowie. Nie wiem skąd przekonanie że kocham PiS. nawet na nich nie głosowałem. Za to PO nienawidzę szczerze.
Nie będe się tutaj kreował na speca o techniki wojskowej. Tak ty, ja i my wszyscy tu na wykopie opierałem się na artykułach prasowych na ten temat i pamiętam, że wygrał przetarg wytwórca, który nie ma w Polsce zakładów a Ci, którzy w
  • Odpowiedz
@megawatt: słabiutka pseudoironia mistrzu. Śledztwo w sprawie wyjaśnienia katastrofy powinno być przede wszystkim prowadzone przez polskie organy śledcze w oparciu o grono ekspertów rodzimych i międzynarodowych. Jeżeli natychmiastowe oddanie całości śledztwa w ręce Rosjan uważasz za normalne to co ja mam Ci napisać. Nie upieram się przy tym że obecna ekipa poradziłaby sobie lepiej z tym problemem ale nie sądzę by pozwolono sobie na takie partactwo jak w przypadku ówczesnej.
  • Odpowiedz
Śledztwo w sprawie wyjaśnienia katastrofy powinno być przede wszystkim prowadzone przez polskie organy śledcze w oparciu o grono ekspertów rodzimych i międzynarodowych. Jeżeli natychmiastowe oddanie całości śledztwa w ręce Rosjan uważasz za normalne to co ja mam Ci napisać. N


@1atilla1: przecież było, były 4 dochodzenia:
- komisja MAKu (prowadzone przez Rosjan z udziałem akredytowanego przedstawiciela)
- KBWLP (prowadzone przez Polaków)
- prokuratura rosyjska (przez Rojsan, z polską pomocą prawną)
  • Odpowiedz
@mikkeboss: Jeśli ci to sprawi przyjemność to możesz uznać się za zwycięzcę. Ani ty ani ja nie jesteśmy ekspertami. Możemy się przerzucać artykułami z różnych źródeł popierającymi tą czy inna wersję i nikt nikogo nie przekona.
Uważam, że zamówienie powinno jak najwięcej dać Polsce - i z tym się mam nadzieję obaj zgadzamy. Tak jak mówiłem - moja i twoja wiedza jest wtórna i opera się na wypowiedziach innych a
  • Odpowiedz
@solo_ta: PZL Świdnik to Agusta Westland - właścicielami są Włosi. Do tego ich śmigłowiec jest najnowszym modelem, i żadna armia go jeszcze nie kupiła. No i był droższy.

Ale zgadzam się, że tutaj można było wybrać ten model, bo jestem z Lublina (Świdnik to praktycznie dzielnica Lublina), i jednak w Świdniku jest trochę działu R&D i trochę polskiej myśli technicznej jest w tym śmigłowcu, a w Caracalach - nie.

Natomiast
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Niee bo Tusk nie jest niczemu winny.... chyba coś ci się pomyliło - ten koleś najpierw spieprzył w kraju co się tylko dało i zostawił zgliszcza a potem uciekła na lepiej płatną posadkę :/

Co to w ogóle za jakieś propagowanie Tuska ?
  • Odpowiedz
@solo_ta: wlasnie w przetargu na Caracale PO wybralo POLSKIE firmy, ktore beda produkowac smiglowce na miejscu i te pieniadze zostana w Polsce, a nie zagraniczne firmy wywozace zyski za granice.
  • Odpowiedz
@megawatt: ale to jest jakies teoretyzowanie (raczej odbiegajace od rzeczywistosci; jakby chcieli przejac agore to by kazali ofe pod kontrola sp czy tez spolka sp dokupowac agore, pozniej sprzedalliby po taniosci koledze i kolega pozwalnialby wszystkich - troche ulepszony sposob jak z Rzeczpospolita)

a Ty napisales, ze to pis wspominal o ofe
  • Odpowiedz