Wpis z mikrobloga

Mirki, od #javaee #java #programowanie #informatyka #wildfly powiedzmy że mam aplikację w Java EE i lokalnie postawiony Wildfly i wszystko hula. Teraz - jak umieścić taką apkę na zewnętrznym serwerze (hostingu) ? Wrzucam tam Wildfly'a z aplikacją, konfiguruję jakieś porty, odpalam i działa, czy jak? Proszę o bardzo łopatologiczne wyjaśnienie (tzn rzucenie jakimiś zagadnieniami, tutorialami) bo w tym temacie jestem zielonką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytanie #pytaniedoeskperta #kiciochpyta
  • 8
@kisi3l: No ale nie muszę jakoś skonfigurować tego? jakieś nasłuchiwanie na portach czy coś, jakieś IP? :P
i jeszcze pytanie - wirtualna maszyna javy jest w Wildfly'u? Czy to jest cecha hostingu, czy muszę sam wrzucić na server osobno? :P
@zimny_stolec: ja właśnie testuję OpenShift RedHata https://www.openshift.com/ . Mają tam właśnie do wyboru Wildfly 10 (i wiele innych konfiguracji), po jego wyborze dostajesz już prekonfigurowany serwer. Do 3 aplikacji jest za darmo, do założenia konta wystarczy podać adres email. Deploy aplikacji jest trochę dziwny, bo trzeba ustawić repozytorium git (może być stworzone na tym samym koncie co serwer), i po pushnięciu zmian aplikacja jest kompilowana TAM i automatycznie deployowana. Pierwsze wrażenia