Wpis z mikrobloga

Multiplikuj ten kształt przekształć krzywe tak żeby zaznaczały ten obszar który chcesz. Następnie z Ctrl kliknij w miniaturę. Musisz trochę pomyśleć jak to zrobić ale to jest właśnie ta droga. Ewentualnie możesz zrobić to na samych zaznaczeniach ale to jest trudniejsze.
@maxprojekt: Może nie podpowiadaj...
@grabkaMan: Jeżeli masz zaznaczenie to w zakładce "Zaznacze/zmień/rozszerzanie lub zwężanie" możesz zwęzić lub rozszerzyć o ileś tam pikseli. żeby to było delikatne przejście, w tej samej zakładce znajdujesz "zaznacz/zmień/wtapianie" - uważaj tu z wartościami. Poeksperymentuj. Możesz używać (i raczej używaj) wartości ułamkowych - zależy od rozdzielczości grafiki. Jeżeli możesz dać jakiegoś screena o co Ci chodzi, to może pomóc.
@maxprojekt: @beteg: Generalnie to wygląda tak. miałem problem z teksturą skóry, którą dodałem (obrys mi nie pasował (problemy z kanałem alfa i była jasna poświata). Chciałem zaznaczyć trochę mniej i wtedy taką maskę zrobić.

Ale przecież pomyślałem, że nie mogę być aż takim debilem i po prostu po dodaniu maski zwiększyłem oryginalny tors. (ʘʘ)

Próbowałem zrobić tak, jak @mosdef: powiedział - krzywymi, ale za bardzo
GrabkaMan - @maxprojekt: @beteg: Generalnie to wygląda tak. miałem problem z teksturą...

źródło: comment_XvL3GWclXpsjPNIscyaJjwsFfbYNI1fE.jpg

Pobierz
Gdzie jest ta opcja ze zwężaniem zaznaczenia?


@GrabkaMan: Jeżeli polski PS to zakładka Zaznacz/zmień/... i tu masz. Jeżeli chcesz zmiękczyć krawędź to wybierz tam "Wtapianie" NIE "Wygładź" to robi coś innego niż chcesz osiągnąć.
@beteg: I dlaczego w tym przypadku nie zadziałało mi poprawianie krawędzi?

Zrobiłem poprawianie krawędzi i było jeszcze gorzej niż zaznaczenie z ctrl + click na torsie..
Generalnie najpierw wymazałem trochę zewnętrznej krawędzi, by była 'lżejsza'. Następnie przejechałem po krawędziach i głównych zarysach, które chciałęm uwydatnić narzędziem 'Wypalanie'(?). I potem dopiero chciałem zmienić maskę dla tekstury skóry.
@GrabkaMan: Wpisz sobie na zatoce "Photoshop Lynda Essentials", bo widzę, że masz sporo pytań, a nie dość, że odpowie Ci to na wszystkie, to jeszcze da solidne podstawy. :)