Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej tego kolesia szanuje. rowerzysci wypieraja z pamieci takie sytuacje (bo raz sie idiota jakis trafi a jezdzic dalej trzeba). nastawiaja samochodow (https://youtu.be/IVqAjxQDbcY?t=16 smiechlem xD zakaz zatrzymywania sie a po lewej stronie samochodow #!$%@? az po horyzont) a potem nie mozna przejechac.
http://www.wykop.pl/link/3108327/lodzki-rowerzysta-robi-#!$%@?-z-logiki/ a jakie hejty tu odchodza? przeciez z 1/3 to sa grozby karalne, nawolywania do stalkingu, #!$%@?.

ja nie wiem #!$%@? co sie z ludzmi porobilo? dlaczego dehumanizuja tego czlowieka? to jak w tym dowcipie co chlop nie pije bo "jest samochodem"? potraca, pobija czlowieka bo jezdzi rowerem xD wiedza ze jest sam i zmeczony wiec i wiedza ze jest latwa ofiara.

kto tu naprawde jest #!$%@??

rozsmieszyl mnie ten dziadzia co tak #!$%@? ze on taki problematyczny jest a potem co? noo dooo samoochooduuu oczywiscie xD
#rower
  • 24
@manorips: czlowieku daj juz spokoj xD nie widzisz zakazu zatrzymywania sie? nie widzisz ze ona jedzie jego pasem? po co strzepic ryja jak to robia pod tym linkiem co podawalem? wystarczy uczciwie sie przyznac do bledu przeprosic i winic tych co zle parkuja a nie hejtowac kolesia bo chce przejechac.
@demoos: kierowcy powinni robic cokowiek by rozladowac sytuacje (nawet z samochodu wyjsc i porozmawiac jak jest taka potrzeba). panuje taka opinia ze jak sie wezmie kogos postraszy samochodem to on ucieknie xD
@demoos: gdzies byla taka kreskowka czy to z disneya czy wb wlasnie o tym ale nie moge znalezc.
@demoos: no tak bo lewa to parking xD i tak abarot od nowa i znowu ktos wie lepiej. podpowiem ci ze na takich osiedlach nigdy nie planowano budowania parkingow.
@piteerowsky: no niby tak ale co sie #!$%@?? przeciez juz ktos tu postowal takiego grubasa ktory apelowal do nie udostepniania takich filmikow. cos tam #!$%@? ze chcialby zeby postowanie na yt bylo nielegalne xD dla mnie to sa odmenty szalenstwa to
@Bohun_Zygmund: jedzie jego pasem bo nie ma innej możliwości, zakaz zatrzymywania dotyczy drugiej strony jezdni więc przestań z tym. Nie uczyli na kusie, że mniejszy ustępuje większemu. Ja rozumiem, że ludzie czasami #!$%@?ą dziwne rzeczy, ale to prowadzi do takiego absurdu jak tu na filmiku. Kobieta mu zjechała do krawędzi, ale nie musiał pokazać wyższość nad społeczeństwem. ʕʔ
@sargento: smiechlem z listu xD gdyby straz byla konsekwentna to powinna dawac mandaty dzien w dzien az jeden z drugim baran sie wyprowadzi z bloku pod ktorym nie moze trzymac samochodu xD
@manorips: wiesz takie sytuacje to w moskwie stopham rozwiazuje. to jest takie durne gadanie ze ten temu powinien ustapic. Ja nawet nie wiem czy ta baba w samochodzie mowi po polsku "prosze parkowac tutaj" to po polskiemu jest?
@sargento: Fakt, masz racje.

@Bohun_Zygmund: tylko stopham piętnuje debilne sytuacje w stylu, gdy ktoś jawnie i z premedytacją łamie przepisy(
wjeżdżanie na chodnik itp). Dodatkowo przeinaczasz moje słowa. Nigdzie, nie powiedziałem że facet nie ma racji. Wkurza mnie takie ostentacyjne zachowanie. Gdyby było odwrotnie to ziomek cofał by się do końca ulicy? Wnioskując po filmiku, który wrzuciłeś pewnie nie. Od kiedy dowolne jest 'wyprzedzanie' na przejściu dla pieszych?

Boli mnie
@manorips: daj spokoj bo przeinaczasz. jest mowione tobie ze masz przestrzegac przepisow a ty przekrecasz i sie wymadrzasz tylko po to by udowodnic ze tych przepisow nie musisz przestrzegac.

przejrzalem reszte filmikow i szczerze mu wspolczuje bo do miejsc do ktorych jezdzi nie mozna jezdzic defensywnie. widac ze jezdzi tak by nikt go nie rozjechal. kazdy sie wymadrza ale nie widzi co sie dzieje z tylu.
@sargento: Czyli w tej sytuacji co jest przedstawiona na filmiku, gdyby kierowca skręcił i rowerzysta wpadł w niego to wina byłaby kierowcy samochodu? To jest już szczyt absurdu.

@Bohun_Zygmund: Nie przekręcam i to nie ja zaczynam brać inne sytuacje i je porównywać. Mówię cały czas, rowerzysta miał rację, co do tego. To fakt. Mówię Ci, że to pokazuje debilne podejście do sytuacji. Czy w sytuacji odwrotnej rowerzysta by cofał się
gdyby kierowca skręcił i rowerzysta wpadł w niego to wina byłaby kierowcy samochodu?

@manorips: gdyby faktycznie skręcał w prawo to zważywszy na:
art. 27. ust. 1a Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną
ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
Chyba, że zamiar manewru jest sygnalizowany z bardzo daleka, nie
@Bohun_Zygmund: Gość jest bucem i tyle. Chwilę przed ich spotkaniem w 0:23 jest wolne miejsce w które mogłaby wjechać ta osobówka i ustąpić rowerzyście. Ale wielmożny Pan Rowerzysta musiał przejechać te 10 metrów dalej po to, by kłócić się z kierowcą.

Z przepisowego punktu widzenia sam się zastanawiam… teoretycznie ma rację, ale…
1. Z daleka rowerzysty pewnie nawet nie było widać.
2. Wykłóca się kiedy wystarczyło tym autem wcisnąć się gdzieś