Wpis z mikrobloga

@czysta: Sam zaczynałem od takiego zestawu. Te 50 gram dzieliłem sobie na dwie porcje i każdą zalewałem po 4-6 razy. Potrzebujesz jeszcze bombilli, czyli tej rurki. Osobiście kupiłem pierwszą lepszą za 20 zł. Dokupiłem tez ceramiczne naczynko, które niby wygląda jak tykwa (300 ml), ale zwykły kubek też się nada.
@czysta: "Rurka" jest ważna, naczynko juz nie. Bombille (rurkę) możesz zrobić ze słomki ale to na dłuższa metę jest słabe. Co do yerby z zestawu wydaje mi sie ze będzie dobra skoro kosztuje 20 zł
@czysta: ja zaczynałem chyba w lutym. Piję jak mam wolny cały dzień, bo nie opłaca mi się na jedno-dwa zalania robić. Po próbkach robiłem zakupy u @quokkapl Co do lepszej to sam mam najzwyklejszą o nazwie mercedes i póki się sprawdza przy moim naczynku to zostaję przy niej.
@czysta: Nie dawno skończyłem drugie 0,5kg taragui coś tam, ktora mi zasmakowała właśnie z tych próbek i teraz sobie szukam jakiejś mocniejszej :D
Mam nadzieję, ze jesteś świadomy tego, że yerba nie smakuje jak herbatka z cukrem i cytrynką. Na początku może odstraszyć, ale jak zaczyna sie od jakiś delikatnych owocowych to szybko może przypaść do gustu.

Jak będziesz chciał zrobić zrobić kilkudniową przerwę to polecam wyrzucić yerbe z kubka bo
@czysta : Bez bombillki (rury) się nie obejdzie. Naczynko odpuść. Może Ci nie zasmakuje, a ze zwykłego kubka też można. Chyba że jesteś smakoszem, #!$%@? zimą na bosaka i pijesz piwo tylko z browaru Koczkodan za 7,99.
Ja zazwyczaj piłem Pajarito. Klasyczna, motzna yerba, o intensywnym smaku. Paragwajski klasyk. ~25zł za 0,5kg. Polecam.
@czysta: lepiej znajdź sobie jakiś zestaw od razu z bombilla bo to ona jest najważniejsza, parzyć można w zwykłym kubku, pic bez rururki już nie.

Ja z rok temu kupiłem to http://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-startowy-yerba-mate-5-smakow-x50g-akcesoria-i4970051628.html
zrobiłem sobie parę razy, było dobre ale mi się znudziło ;p

Teraz dopiero znowu sobie jakieś próbki zamówiłem.
z tych co ja piłem to cbse energia jest zajebista, rosemanta elborada i cachamate rosa.
przedwczoraj przyszła paczka od quokka, też
@czysta:
Tak jak koledzy powiedzieli - nie zawsze dostaje się to co chciało się otrzymać - sklep jest przeciętny. Korzystałem z ich usług do stycznia 2015, bo sklep stacjonarny (a raczej magazyn) miałem po drodzę do pracy.

Potem poznałem @quokkapl i wszedłem na zupełnie inny poziom obsługi klienta.

Co do Yerby - piję od grudnia 2012
Podstawa to dobra bombila - na początek taka łyżeczkowa za 20 zł wystarczy, 90% yerb