Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, mam do Was prośbę. Trzy tygodnie temu byłem pierwszy raz na strzelnicy, i od razu mi się spodobało. Od tamtego czasu zacząłem coś czytać na temat pozwolenia na broń sportową. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, tylko był jeden problem - mam skończone 18 lat, lecz nie mam skończonych 21. I na obecną chwilę wiem, że mogę jedynie ubiegać się tylko o pozwolenie na broń sportową, a dokładniej to klub musi pisać za mnie taka prośbę. I tu mam wiele pytań. (wczoraj byłem na strzelnicy w Poznaniu dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda, ale zostałem niemile potraktowany, i postanowiłem, że od tamtej pory moja noga na tamtej strzelnicy już nie postanie) Postanowiłem tutaj się od Was dowiedzieć odpowiedzi na moje pytania.

1. Czy osoba, która ma skończone 18 lat, ale nie ma skończonych 21, ma realne szanse na otrzymanie pozwolenia na broń? Czy takie kluby strzeleckie chętnie piszą takie rzeczy?
2. Czy, aby ubiegać się o pozwolenie na broń, dana strzelnica musi spełniać jakieś warunki, mieć jakiś certyfikat? Jeżeli tak, gdzie takie coś sprawdzę, czy dana strzelnica takie coś spełnia.
3. Czy KAŻDY może zapisać się do klubu strzeleckiego? Bo wczoraj zostało mi wspomniane, że oni byle kogo nie przyjmują.

To chyba na razie na tyle, mam nadzieję, że czegoś się od Was dowiem, a nie tak jak wczoraj... Wołam @BrzydkiBurak - mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bron #strzelectwo #pozwolenienabron #strzelajzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
masz realne szanse ale znajdz sobie klub ktory nie jest nastawiony na zdzieranie kasy z ich ammo tylko na bycie prawdziwym klubem sportowym. zebranie makulatury nie bedzie problemem jesli rzeczywiscie zaczniesz aktywnie uprawiac strzelectwo.

jak ci klub mowi "byle kogo nie przyjmujemy" to mowisz im "a to #!$%@? wam w dupe - tez byle komu tego nie mowie" i idziesz do innego normalnego klubu ;)
  • Odpowiedz
@roszek: trudno mi to oceniac bo ja nigdy nie uprawialem sportu strzeleckiego i osobiscie mam totalnie #!$%@? na kluby. czlowiekowi ktory skutecznie #!$%@? z ustawy te wszystkie sztuczne i zlodziejskie zwiazki jestem gotowy postawic tyle ammo ile uniesie. a jak jeszcze policje z tego #!$%@? to pomoge mu dzwigac ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

  • Odpowiedz
@tage: własnie dzięki JS z Gdańska się o tym dowiedziałem, że osoby, które ukończyły 18 lat mogą się ubiegać.

@BrzydkiBurak: strasznie mi się nie podobało ich zachowanie, ale nie tylko mi - bo to samo widzę po opiniach na ich tablicy.

A jak z tym 'certyfikatem'? (punkt 2)
  • Odpowiedz
@Bazantowy: ten numer z pozwoleniem od 18 roku życia jest takim trochę ukłonem w stronę wybitnych sportowców. Jeśli uda Ci się przekonać swój klub, że warto w Ciebie zainwestować i wystosować w Twoim imieniu podanie, to pewnie to zrobią. Problem w tym, że Ty dopiero zaczynasz strzelać, a to jest raczej droga dla ludzi, którzy strzelają od małolata i mają wyniki z górnej półki.
  • Odpowiedz
@AdamFrey: masz rację, ale nie uważasz, że to po części jest troszkę śmieszne? Sam możesz to zrobić od 21 lat, a nie możesz zrobić tego sam mając skończone 18. Przecież klub nie będzie za mnie odpowiadał, jedynie moralnie, jeżeli coś by się stało. Ale po to są badania. Klub w sumie nie ma nic do stracenia, bo wszystkie opłaty ponoszę ja. (?)
  • Odpowiedz
@Bazantowy: wiesz, nie mi oceniać konstrukcję ustawy, gdzie wyraźnie jest postawiona granica wieku. Nie wiem jak wygląda odpowiedzialność klubu, który stara się o pozwolenie na broń dla swojego klubowicza, nie interesowałem się nigdy tym tematem. Na chłopski rozum klubowi też zależy na opinii, a załatwianie pozwolenia na broń komuś, kto nie ma ustawowych 21 lat jest jakimś tam ryzykiem. Jeśli nie będą mieli nic z takiego pozwolenia (w sensie nie
  • Odpowiedz
masz rację, ale nie uważasz, że to po części jest troszkę śmieszne? Sam możesz to zrobić od 21 lat, a nie możesz zrobić tego sam mając skończone 18.


@Bazantowy: Nie, blednie zakladasz ze majac 18 lat nabywasz prawo do wszystkiego. Zobacz sobie na bierne prawo wyborcze rowniez masz ograniczenia wiekowe. Masz klasyczny syndrom zachwytu ze po jednym razie chcesz miec wlasna bron. A przeliczyles sobie ile to bedzie kosztowac i
  • Odpowiedz
@matowy: wiesz, pisząc tamto nie miałem na myśli tego, że nabywam prawo do wszystkiego. Bardziej chodziło mi o to, że gdy jestem pełnoletni to odpowiadam za swoje czyny, ponoszę tego konsekwencje. Możliwe, że masz rację z tym zachwytem, dlatego zamierzam jeszcze kilka razy udać się na strzelnicę, obyć się w temacie. Ale wychodząc z założenia, że jeżeli mam do tego prawo, to dlaczego miałbym tego nie mieć? O kosztach mniej
  • Odpowiedz
Bardziej chodziło mi o to, że gdy jestem pełnoletni to odpowiadam za swoje czyny, ponoszę tego konsekwencje.


Co nadal nie zmienia faktu ze wedle obowiązujących przepisów jest nikła szansa na to żebyś dostał pozwolenie.

Możliwe, że masz rację z tym zachwytem, dlatego zamierzam jeszcze kilka razy udać się na strzelnicę, obyć się w temacie.


Sam
  • Odpowiedz
@matowy: nie przyszedlem sie tutaj klocic, lecz doinformowac, ale niech bedzie.

koszty zwiazane z papierkami wraz z szafa s1 to koszt okolo 3k. do tego mozna wliczyc udzial w zawodach, wystrzelana amunicje. wydaje mi sie, ze jeden trening to cena w okolicach 100zl. pistolet 2-2,5k, bo nie zamierzam od razu kupowac ar.
  • Odpowiedz
@Bazantowy: Ja nie widzę kłótni, tylko sprawdzam na ile jesteś świadomy co się wiąże z posiadaniem broni do celów sportowych. Nie zrozumieliśmy się, mówiłem o kosztach i obowiązkach po ewentualnym przyznaniu pozwolenia. Często ludzie o tym zapominają. Dlatego użyłem analogii do samochodu. Ze nadal musisz być członkiem klubu i mieć starty w zawodach (4 plus 2 plus 2) w celu odnowienia licencji PZSS, inaczej mogą cofnąć pozwolenie. Ze może być
  • Odpowiedz
@matowy: wybacz, tak to odebralem. Jasne, o tych zawodach wiedzialem, nawet gdzies czytalem, ze jezeli impreza jest dobrze zorganizowana, to wystarcza dwa takie wypady i mam to juz odhaczone. Glownie moim celem jest wlasnie branie udzialu w takich masowych imprezach, bo to zawsze fajny klimat. O ograniczeniach i obowiazkach wiem tyle, na ile dlugi jest moj kregoslup moralny, i sprawna glowa. Ale chetnie poczytam sobie o tym wiecej.
  • Odpowiedz
@Bazantowy: Na której strzelnicy Cię tak potraktowali? Na tej "zestawy/pakiety/grupony"? Czy na tej "kadra/młodzież/wyniki"? Czy może jeszcze innej? ... pytam bo ostatnio sprawdzam okolice (też z POZ)
  • Odpowiedz