Wpis z mikrobloga

@Nala_Alan_w: nie mówię o blokowaniu w ustawieniach klienta (gdzie faktycznie zazwyczaj wartość '0' w limicie uploadu oznacza brak limitu), tylko o faktycznym zablokowaniu wysyłania np. przez modyfikację klienta tak, żeby na każde zapytanie BTREQUEST nie odpowiadał wcale albo (jeśli obie strony obsługują fast extension) odpowiadał BTFEXT_REJECT. Jak pisałem - sam protokół jak najbardziej na to zezwala i w praktyce jest to możliwe.
@Nala_Alan_w: na publicznych nie (bo i jak?), na prywatnych faktycznie może być różnie - ale jeszcze się nie spotkałem, aby którykolwiek tracker łączył się faktycznie z klientem i próbował cokolwiek pobrać, więc jedyne co mogłoby być problemem to ew. ratio (ale upload również jest raportowany przez klienta, więc bez problemu można sobie go symulować).
@Nala_Alan_w: Pewnie. Ale nie mówię o pisaniu własnego klienta tylko o zmodyfikowaniu jakiegoś który jest dozwolony. W transmission wykonać taką poprawkę to żaden problem, w rtorrent zgaduję, że też. W najgorszym wypadku wystarczy zmienić nagłówki (jeśli zapytania do trackera lecą po HTTP) i peer_id i można podszywać się pod innego klienta.
@Nala_Alan_w: Nie mówię, że nie.
Dyskusję zaczeliśmy od samej kwestii udostępniania plików. Poprawiłem tylko Twoje stwiedzenie, że klient BitTorrent musi udostępniać pliki podczas pobierania. Nie jest to prawdą ani w przypadku publicznych ani prywatnych trackerów (przynajmniej nie na poziomie samego protokołu). To jakie zasady panują na różnych stronach to inna sprawa, ale samo łamanie tych zasad: a) jest trudne do wykrycia b) nie jest nielegalne (a od tego cała dyskusja się
@Nala_Alan_w: Co wykrywają? Samej modyfikacji klienta wykryć nie można, zostaje ew. wykrycie po samym zachowaniu - tutaj wraca kwestia symulowania uploadu. Jeśli robisz to ostrożnie, to naprawdę ciężko to wyłapać - sprawdź sobie jakie informacje raportuje klient to trackera. Można próbować wykrywać torrenty na których są niezgodności odnośnie uploadu/downloadu zgłoszonego przez klientów - ale to nie wskazuje bezpośrednio na to, który klient symuluje upload, do tego takie niezgodności pojawiają się w