Wpis z mikrobloga

Mylisz radykała z osobami, które reagują w sposób radykalny na pewne wydarzenia.
Czy radykałem jest ktoś, kto chce urwać jaja imigrantowi za gwałcenie 10 letnich dzieci? Trudno też nazwać radykałami osoby preferujące jedną partię, a już w ogóle śmiesznością jest mówić, że radykałem jest osoba postulująca za wolnym rynkiem...
Może glupie pytanie, ale dlaczego na wykopie, szczególnie na głównej jest tylu radykałów?


@typowa_zielonka: Wyjaśnię tobie. Jeśli masz wysoką samoocenę, jesteś dojrzały, brakuje tobie kompleksów, założyłeś rodzinę lub jesteś człowiekiem sukcesu to nie angażujesz się w wojenki na Wykopie. Jeśli natomiast jesteś jakimś zakompleksionym kucem, który boi podejść się do dziewczyny to pozostał tobie tylko ekstremizm polityczny.
@typowa_zielonka: Trzeba pamiętać, że wykop to nie jest całe polskie społeczeństwo, to nie jest nawet cały polski internet. To tylko jego najgłośniejszy element. Umiarkowani raczej są cisi, nie obnoszą się swoimi poglądami jak radykałowie. Na wykopie chyba większość użytkowników to studenci albo licealiści albo ewentualnie bezrobotni absolwenci. Ludzie po studiach pracujący raczej (takich jest najwięcej) nie mają czasu na politykę bo muszą do 16 czy 17 czy nawet dłużej pracować, a
że radykałem jest osoba postulująca za wolnym rynkiem...


@vostok: za takim czystym wolnym rynkiem pewnie nie wieciej niż 4-10% jest to rzadka postawa, ale jak siedzisz na wykopie wydaje sie powszechna, dlatego uwazam ze jest w pewbnym sensie skrajna. To raz, dwa, ze mowie tutaj o uprywatyzowaniu wszystkiego jak mowi korwin, a to juz postawa radykalna
@typowa_zielonka: O to chodzi, że mam wrażenie, że po prostu przypisujesz radykalne poglądy nie osobom, które faktycznie są radykałami, ale osobom, które twardo trzymają się swojego zdania w danej kwestii.
A co do ekonomii czy wolnego rynku w kontekście radykalnych poglądów, to poczytaj sobie o ekonomii neomarksistowskiej, która jest ewidentnym przykładem radykalizmu ekonomicznego i skonfrontuj to z tym co widzisz na wykopie i jak się ma do tego zwolennik wolnego rynku.
@typowa_zielonka: Co rozumiesz przez pojęcie skrajności komunistycznej? Generalnie w czystej postaci komunizm nie jest zły, wręcz przeciwnie. Tyle tylko, że w owej czystej postaci jest niestety ustrojem utopijnym.
To raz.
Dwa: wcale nie każda skrajność jest zła.