Wpis z mikrobloga

Mirki, czy takiego delikwenta ze spawarką idzie w jakiś sposób usadzić? Mieszkam sobie na wiosce, ktoś gdzieś sobie cały dzień spawa, spawarkę musi mieć zasiloną jednofazowo, bo na jednej fazie mam przysiady do 200V, minimalne wskazanie mam nawet przy 192V, trochę sprzętu zaczyna w domu świrować a i mnie osobiście ciągłe przygasanie i migotanie światła przyprawia o spazmy. Wybaczył bym raz, czy dwa, ale takie akcje mam praktycznie co drugi wieczór.

#elektryka #energetyka
  • 11
@Glenroy: w ostateczności możesz zlecić wykonanie pomiarów jakości energii elektrycznej jakiejś firmie, która dysponuje analizatorami w klasie A. Cykl pomiarów trwa 7 dni, a wyniki mogą posłużyć do złożenia reklamacji. To dlaczego masz niedotrzymane warunki zasilania to już niech szuka Zakład. Z twojego punktu widzenia to Zakład nie wywiązuje się z umowy.
@Martwiak: Ok, dzięki. Jutro zadzwonię do zakładu energetycznego, przy okazji popytam chłopaków z ekipy, może któryś, w razie coś, ma kontakt do takiej firmy.


Dzięki jeszcze raz, jak coś się będzie klarować, to odkopię wpis :).
@Glenroy: Powodzenia, jak coś dam Ci namiar na kogoś kto robi takie pomiary ale koszty są spore. Być może poprawienie uziomu na trafo pomoże, ale za mało informacji żeby coś powiedzieć.
@Martwiak: Jeżeli będzie jutro powtórka z rozrywki, to zadzwonię do zakładu, pogadam, akurat mam o tyle dobrze, że całkiem spoko ekipa obsługuje moją okolicę, więc nie powinno być problemu z załatwieniem sprawy.
Jakichś nie wiem jak dużych kosztów wolał bym raczej uniknąć, ostatnio wystarczyło im zdjęcie z pomiarem napięcia na poszczególnych fazach.

Leży u mnie SENTRON PAC3200, na razie czeka na remont w domu, mam plan zacząć w następnym roku, licznik
@kopyrta: cumpel kilka lat temu robił pomiary w podobnej sytuacji i w ramach rozwiązania zaproponował właśnie zwiększenie średnic kabli i zamienienie bednarki na siatkę uziemiającą. Nie pamiętam już dokładnie szczegółów ale wiem, że problem rozwiązali bez wymiany trafo.
@Martwiak: No i poszło zgłoszenie, byli goście z ZE, zrobili co mieli zrobić, faktycznie gość obciąża trochę sieć, ale wszystko w granicach rozsądku. Muszę teraz napisać podanie do ZE o przeprowadzenie pomiarów analizatorem o których mówiłeś, wystarczy podanie i oni wszystko robią na własną rękę, cały problem leży po stronie sieci przesyłowej, która po prostu ma już swoje lata i nie jest w stanie pociągnąć obciążenia. Jeżeli wszystko poszło by pomyślnie,