Wpis z mikrobloga

Zwierzęta rzeźne należy zabijać w sposób nie powodujący niepotrzebnego cierpienia czyli szybko i możliwie bezboleśnie. Za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia nawet na kilka lat. Wynika to, z tego, że zwierzęta odczuwają ból w podobny sposób jak ludzie i podobnie do nas cierpią. Humanitarne traktowanie zwierząt (nawet tych rzeźnych) świadczy o naszym człowieczeństwie.

Co robią prawaki? Chcą całkowicie zakazać przerywania ciąży, tak żeby źle wykształcone płody dogorywały w męczarniach jeszcze jakiś czas po urodzeniu. Chcą również aby przerwanie ciąży było niemożliwe w przypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety. Chcą też aby zygota (bo trudno tu mówić nawet o płodzie) była pod szczególną ochroną, nawet zygota wykształcona w wyniku gwałtu. Prawa zygoty jak widać są tu ważniejsze od praw człowieka.

Nie ma też mowy o wprowadzeniu w Polsce eutanazji, bo to się źle kojarzy, bo religia tego zabrania, bo tak.

Czy zatem zwierzęta są w Polsce lepiej traktowane niż ludzie? Dlaczego gdy ktoś uważa was za bydło, to wy mu jeszcze bijecie brawo (to pytanie do prawaków, bo wiem, że obserwują tagi)?

#bekazprawakow ##!$%@? #dobrazmiana #polskawstajezkolan #bekazpisu #bekazkatoli
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@InsaneMaiden: tylko niektóre kraje dopuszczają aborcję do 24. tygodnia, a i tak bardzo rzadko przeprowadza się zabieg tak pozno. Większość dopuszcza do 12.

Według mojej wiedzy w 24. tygodniu płód nie może czuć bólu, ale może na niego reagować, to są fizjologiczne reakcje, a nie psychiczne. Przed 20. tygodniem nawet takich odruchów nie ma.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Chazan właśnie takie dziecko "uratował". Z mózgiem na wierzchu i zwisającą gałką oczną. Bo mu etyka nie pozwoliła go dobić więc wolał czekać i patrzeć jak powoli zdycha jak pies pod płotem. To takie wielkie miłosierdzie z jego strony, taka miłość do bliźniego. Na pewno ci księża, którzy krzywdzą małe dzieci są z niego dumni.
  • Odpowiedz
@CrtZ: chodzi mi o ratowanie, gdy kobieta zaczyna robić, ewentualnie gdy trzeba wykonać z jakichś przyczyn cesarskie cięcie, to ratują już dzieciaki koło 25 tygodnia.

Edit znalazłam nawet informację o odratowanym dziecku w 21 tygodniu ciąży.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: NIE! Prawa i wolności jednych ludzi nie mogą godzić w prawa i wolności drugich. Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja i odwrotnie. Chazan zrobił to co zrobił bez zgody matki, a do tego już nie miał prawa.
  • Odpowiedz
@dreaper: nie znalazłam informacji na temat przywrócenia go na poprzednio piastowane stanowisko, jest natomiast wzmianka o umorzeniu śledztwa.

http://www.tvp.info/19877906/jest-decyzja-o-umorzeniu-sledztwa-w-sprawie-prof-chazana

Śledczy uznali, że prof. Bogdan Chazan nie złamał prawa odmawiając wykonania aborcji swojej pacjentce, mimo, że były wskazania medyczne do przeprowadzenia takiego zabiegu – dowiedział się portal tvp.info. Mokotowska prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z
  • Odpowiedz