Wpis z mikrobloga

Witam murki. Jakiś czas temu zacząłem bardziej interesować się tematem Reverse Engineeringu, ze względu na to, że w pracy dużo piszę w assemblerze. Na Sekuraku pojawiła się ostatnio dość ciekawa pozycja na ten temat:

-> Reverse Engineering for Beginners

Autor tej książki zwraca się do czytelników o pomoc z jej translacją, a że czasu ostatnio mam więcej. Pomyślałem że skoro i tak ją czytam pomogę facetowi, może komuś pomoże w nauce, a i sam więcej zyskam w ten sposób ;)

Jednak jak wiadomo jeśli chodzi o translację czasem nie wszystko da się dobrze przetłumaczyć zwłaszcza jeśli chodzi o IT, żeby oddać odpowiednio sens. Czy murki były by zainteresowane, abym wrzucał przetłumaczone rozdziały (są dość krótkie 98 rozdziałów po max 20 stron), aby poddać je wstępnej ocenie zanim wyślę je do Autora? Jeśli tak proszę o jakieś propozycje w jakiej formie najlepiej by było je udostępniać.

Wstępnie kontaktowałem się już z autorem na ten temat ;) myślę że przy dużej ilości tłumaczenia można by było się dogadać odnośnie dedykacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#sekurak #programowanie #reverseengineering #assembler #naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz