Wpis z mikrobloga

@ryyba: kobiety z reguły są zadowolone i dorabiaja do tego ideologię. Wiesz, urządzenie w istocie jest zajebiste, tylko nie warte takich pieniędzy. Poza tym zupy-kremy itd. to nie mój styl i ja niewiele z tego korzystam. Taka kasa to pewnie ten nowy, większy... Tak czy siak za drogo, ja bym nie kupował choć mój różowy zachwycony. Słyszałem że można jakoś dopaść praktycznie nówki brane od ludzi którzy nie opłacili raty, bliższych
@ryyba: termomix fajna sprawa, faktycznie ma dużo dobrych opcji.
Ale zgadzam sie z @TheInquisitive4Ever, ze cena mocno nieadekwatna.

Zaletami sa na pewno wspomniana już mnogość opcji, możliwość przyrządzenia kilku rzeczy jednoczesnie (w garze zupa, nad tym ziemniaki/ryż w koszyku, a na przystawce do parowania jarzyny i mięso - ale dla 2-3 osob), trwałość. Ładnie i szybko ugniata ciasto, ubija smietanę, majonez, robi soczki przecierowe.

Do wad bym zaliczyła stosunkowo niewielka
@agaja: Podobnie jest z Kenwoodami, te z lat 70 a nawet 60 do dzis chodza bezawaryjnie i mimo kilkukrotnie mniejszej mocy nominalnej potrafia ugniesc duzo wiecej ciasta niz te nowe ktore pozyja gora 10 lat.

@ryyba: ten ze zdjecia mozesz smialo nabyc w anglii za 320-420 funtow, czyli zdecydowanie mniej niz 4200 zl
@Dinth: @agaja: ten ze zdjęcia ma za małą pojemność, to jest duża wada. Ale nowszy jest większy i ma jakieś dodatkowe cuda bajery. Mam w domu ten ze zdjęcia i używam tylko jako wagi i do mielenia kawy. Ale ja jem tłusto i niezdrowo.
UWAGA: termomix może zrobić ciasto (np. na pizzę) ale nie piecze. Bo część użytkowników to naganiacze z sekty i ich zdaniem on robi wszystko.
@laptop_marki_samsung: to taki robot kuchenny z pierdyliardem faktycznie przydatnych opcji, z dobrym marketingiem, dzięki czemu sprzedawany jest za cenę nieadekwatną w stosunku do całości :)

@TheInquisitive4Ever: hmm... w sumie nie porównywałam pojemności sprzętów u rodziców i teściow, ale faktycznie ten ze zdjecia zawsze wydawał mi się nieco mały, zwłaszcza dla 5osobowej rodziny.
@ryyba: najpierw poczytaj opinie, szukając zwłaszcza negatywnych, bo wiadomo, jak to jest z pozytywnymi w internecie. Firma działa jak piramida typu Amway, Zepter, Herbalife, Philipiak. Przepłacasz za produkt, który nie jest tego warty. Za tą cenę kupisz sprzęt, dobre garnki i jeszcze na dobry kurs gotowania zostanie
@ryyba: Moja różowa ma TM5 od ponad roku. Chwalę sobie ten zakup (zawsze coś nowego mam w misce). Na chwilę obecną urządzenie jest bezawaryjne, choć na grupach FB różnie piszą. Przepisów na dania od zajeania na necie... + dobra opcja na przyszłość https://cook-key.pl/.
@ryyba: ten ze zdjęcia wyżej to dla max 3osób. Bardzo dobry do robienia ciast:ubijania,mieszania,rozdrabniania(np orzechy włoskie w pare sek jak mąka).,drożdżowe na pizze też zrobi. Albo do robienia powideł-ustawiasz niedużą temp i sam miesza co pare sek. Znajomi kupili na allegro duuużo starszy model używany za 700zl,tylko noże wymienili za 200zł i kumpel zadowolony,bo zupa na stole w 15min.