Wpis z mikrobloga

@Aerials: Obaj, i Petru, i Kukiz - zamknięta postawa ciała. Mimo że Petru wydaje się być otwarty, to splata ręce za sobą - jest to postawa, jakby coś ukrywał. Schowanie dłoni może być odczytane też jako opór przed bliższym kontaktem. Lekkie odchylenie się od Kukiza to niechęć i uczucie dezaprobaty. Mina wyraża lekką kpinę. Innymi słowy "Dajesz Kukiz, powiedz coś, nie krępuj się, zacznij, mam tu jednego asa w rękawie."
Kukiz
  • Odpowiedz
Andy Collins, Język ciała, gestów i zachowań


@Sojerr: z tymi ksiazkami to roznie, bo duzo tez jest problemów z laczeniem tego w jedną całość. CZytałem kiedyś inna i tam bylo tylko wypisane jedno zachowanie, potem drugie... brakowało mi przykadłów hybryd. Czyli kiedy dochodzi do wykluczających się działań, bo wprawni mówcy i ludzie w handlu wiedzą jak oszukać, ale nadal da się to odczytać. Co o tym sądzisz - o ile nie
  • Odpowiedz
@vasil: zgadza się, właśnie ludzie często źle interpretują, bo w książce było napisane że zachowanie A oznacza coś tam, ale już zapominają że zachowanie A w połączeniu z B/poprzedzone przez B/po B może mieć już inne znaczenie. To jest raczej płynny komplet gestów, min, mikroruchów itd. który składa się na całość. Takie pojedyncze opisy są raczej podpowiedzią, a nie konkretną odpowiedzią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sojerr: dlatego ja opieram się metodą nie gestów, a rozmowy i intuicji.
Przyklad :

- zabiłbys swojego psa? nie!
30 min pozniej
- ahh takie safarii pojechac sobie jeepem...

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz