Wpis z mikrobloga

@einz: pamiętaj ze takie cudo techniki nie podziała na byle jakim PC... wiec do tych 3 tys dolicz modernizacje kompa. Na chwile obecna to zwykła zabawka, a jako ze do tanich nie nalezy to w najblizszym czasie nie ma co sie spodziewać wysypu profesionalnych gier na Oculusa, oczywiscie jest kilka ciekawych jak Aliens lub Elite Dangerous, ale czy warto kupować taki sprzet dla kilku gierek...
Miałem DK2, po kilku godzinach mi
@Siepa: Droga? Chyba tylko w Polsce. Nie mierz reszty świata miarą naszych bieda zarobków. 600$ w USA to dość w bardzo ogólnym przeliczeniu jak u nas 600 PLN. Dużo? Raczej nie.
@Siepa: chce tworzyć aplikacje i jestem świadom wymagań sprzętowych, dlatego zamiast inwestować od razu w komputer i oculusa dziesięć tysięcy złotych chcę sprawdzić czy w ogóle warto, a moje pomysły wymagają mniej mocy obliczeniowej niż wiedźmin 3 w full hd ( ͜͡ʖ ͡€)
@a__s: myślę właśnie, że może to robić wrażenie, ciekaw jestem jednak jak z jakością obrazu, jest lag odczuwalny czy raczej duża immersja? I co oglądałaś? jakaś skomplikowaną przestrzeń na zasadzie architektury czy raczej jakieś widowiskowe efekty?
@einz: Zwiedzałam Rzym i Pekin - więc głównie krajobraz i architektura. Grafika - odrobinę pixeloza, ale jak na początki tej zabawki, to nie jest tak źle.
bieda zarobków. 600$ w USA


@Surgeon: zerknij na reddit jaka była gównoburza po ogłoszeniu ceny, nie twierdze ze jest bardzo drogo, jednak jeśli doliczysz do tego wymiane/modernizacje PC to mowa tu nie o 3000 zł tylko 5000-6000 a to juz spora kwota.

@einz: moze ujme to tak... VR to nie jest jakas pseudo technologia jak 3D, jeśli grasz w Aliens na Oculusie to twoje ciało będzie realnie odczuwało strach, podczas
@einz: Podobno w Starym Browarze było/jest stoisko, ale tak tylko słyszałem. Natomiast ja korzystałem z tego podczas ostatniej imprezy gamingowej na Politechnice. W tym roku też pewnie będzie.
@einz: siedze w tym od dk1, pierwszy model byl ok ale rozdzialka zabijala, troche lepiej byki w dk2 plus kamerka co daje mozliwosc ruszania sie niz tylko krecrnia glowa. Lagi moze i sa ale sa tak niskie ze twoja glowa bedaca w grze, przestawia sie na myslenie pod gre. To nie kinect gdzir zawsze te 0.5s lagu co uniemozliwialo gre bo widzisz, murek, skaczesz, gra zczytuje ruchy i przetwarza je do