Wpis z mikrobloga

Murałkę, przeglądałem mirko, paczę a tam szachy jakieś na LEGALU to wbijam. Przyznam, że tego debiutu nie znałem i wydał mi się dość interesujący. Wszedłem więc na stronę zobaczyć jak to się ma w praktyce. Pierwsza partia z kolesiem o wyższym rankingu, pomyślałem, że nie ma szans i do tego zaczął jak by o tym wiedział. Okazało się jednak, że dał się w maliny wpuścić :D Prawilny Legal to nie jest ale coś podobnego. Mogę iść spać spokojnie( ͡° ͜ʖ ͡°). #szachy #wygryw #legal
Averanagi - Murałkę, przeglądałem mirko, paczę a tam szachy jakieś na LEGALU to wbija...

źródło: comment_UYTtnMUtJulsxMnM1cPizNNzAAzmS3pB.jpg

Pobierz
  • 6
Widać efekt za dużej agresji z Twojej strony jak i z jego: żadna wieża nie bierze udziału w grze, Twój rywal skupił się na mniejszych figurach i nie wyciągnął królowej(co oznacza ze jest gówno warta), zgaduje ze nieschowany król to Twoja zasługa. Ogólnie wiele się dzieje w tej partii. Gratuluje wygranej i pamiętaj że tylko mistrzowie widzą >każdego< mata.
@Naked_Kniv:
Dawno nie czytałem takiego bełkotu o szachach. I po kiego masz cokolwiek zgadywać, masz zapis po lewej

@Averanagi:
Wydaje mi się, że po 12... Sxe5 miałbyś problemy. Może byś odbił figurę po He1 (ale nie wydaje mi się np Se2 Kh1 S:c4 d:c Hd4 Wd1 Hc3) - zaś po Hd2 S:c4 H:c3 S:a3 figura więcej.
@Ragnarokk: ogólnie to gdyby przeciwnik zobaczył, że mogę mu zrobić takiego mata to nie zabijał by mi hetmana tylko najpierw za darmo konia a później nie miał bym się już jak bronic przed kolejnymi atakami. Zagrałem ryzykownie bo mogło się to dla mnie skończyc źle ale przecież o to chodzi :)