Wpis z mikrobloga

Próbowałem dotrzeć do Stillwater i nie widzę tej miejscowości w pobliżu Tarantu, i generalnie na południu, nikt nie chce mi też powiedzieć, gdzie ona jest. Czy w ogóle mogę ją sam znaleźć, czy też muszę iść dalej za wątkiem głównym? Dopiero co zrobiłem zadanie w kopalni.

Mam już poziom 30, str. 14, dex. 18, char. 20, dodge 5/5 (expert), melee 5/5 (master) i persuasion 5/5 (expert) plus małą armię 5 towarzyszy i psa ( ͡ ͜ʖ ͡) W dodatku 3 punkty do przeznaczenia, jeszcze nie wiem, co z nimi zrobię.

#arcanum
  • 9
@Lisaros: Nie pamiętam już skąd można było się dowiedzieć o tej lokacji. Jestem niemal pewien, że jest to możliwe u Parnella (ten z różnymi eksponatami) no i wątek główny cię tam prowadzi. Zagadaj z Virgilem jeśli z nim idziesz, jak nie byłeś to odwiedź telegrafistę, bo chyba powinien na ciebie czekać telegram od Joachima. Jak to nie zadziała to nie wiem, jak nie chce ci się krążyć po mapie to zajrzyj
@Bethesda_sucks: pytam się, wypytuję też lokalną społeczność. Tym tropem wpadłem na parę dodatkowych lokacji. W jednej z nich można dołączyć ciekawą postać, ale mój charakter się nie zgadza. Dlatego Stillwater i Caladran (? stolica innego królestwa) są mi potrzebne do tego i zdobycia mistrzostwa w jednym ze skilli. Z drugiej strony mam hełm zmieniający charakter. Jeżeli jeszcze kogoś niewinnego zabiję i założę hełm, to może się uda. Muszę spróbować.

@sejsmita:
@Lisaros: Może manualnie da się znaleźć Stillwater? Nie sprawdzałem osobiście. Jest trochę sposobów na obejście fabularnej blokady miejsc. Czarem teleport można się dostać na drugą stronę gór, tam też znajduje się Caladon. Tak zrobiłem, żeby szybciej wbić master throw. :) Poza tym teleport to prawdopodobnie najlepszy czar.
Warto mieć więcej inteligencji - 10 albo i 12, otwiera fajne opcje dialogowe.
A jak nie masz co robić z fate point, to w
@sejsmita: wie-działem! Caladon musiał być po drugiej stronie gór, zwiedziłem mapę na południu i go nie znalazłem. Inteligencji mam 6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) podnoszę ją sobie eliksirami, kiedy muszę


Teleportu nie użyję, bo nie mogę :) Obczaję tego gnoma, dzięki :)