Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: 147 jest już bardziej dopracowana :P Kwestia przy zawieszeniu jest taka, że genialnie się Alfami jeździ, ale jeśli coś pada to trzeba reagować szybko bo to pociąga za sobą kolejne szybciej zużywające się elementy.
@BQP: Jakich problemów mniej? 156 poza zawiasem i podłogą nie ma żadnych problemów (a problem podłogi dotyczy również 147). To są te same auta przecież.
@Jestem_Tutaj: Tak, ma te same zawieszenie. Z trwałością jest źle, jeśli kupujesz najtańsze Fasty itp. Na Vemie już można zrobić dużo, na TRW spokojnie 60-70k, na tych z ASO 120-130k lekko zrobisz, więc wcale nie jest tak tragicznie. Ludzie, którzy mówią o bardzo delikatnym zawieszeniu
@Czipsu:

Jakich problemów mniej? 156 poza zawiasem i podłogą nie ma żadnych problemów (a problem podłogi dotyczy również 147). To są te same auta przecież.


A najbardziej to mnie śmieszy jak mówią, że 156 to padła, a dopiero 159 się nie psują. Jedynie padają w nich łożyska w skrzyni, trzeba uważać na klapy wirowe i dpf, nie kupować benzyn (chyba, że tbi, które kosztuje duuużo), zawias niby trwalszy, ale wahacze 2
@eternal_slavo: Prawda jest taka, że jak trafisz tak będziesz miał.
Jak kupisz 1.9 120KM to na start najlepiej zrobić przegląd skrzyni i masz spokój. Jak kupujesz 1.9 16v to na start przegląd skrzyni + wywalenie klap wirowych. W 2.0 czy 2.4 tylko klapy wirowe. A dpf, egr, dwumas, turbo, wtryski, to standard w każdym dieslu, a te części akurat w alfach sa dość wytrzymałe ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Czipsu: Nie spodziewam się. Zauważyłem tylko, że twierdzenie, że dopiero 159 aż tak się nie sypią, z mojego punktu widzenia jest błędne, bo w 156 czasami jest nawet mniej spraw na które trzeba zwrócić uwagę niż w 159.
@eternal_slavo: Ale to wszystko przecież zależy od egzemplarza. Można kupić 156, do której nic nie dołożysz, a możesz kupić 159, w którą władujesz kolejne 20 czy 30k chwile po zakupie, bo wszystko będzie lecieć.
Fakt faktem jednak 159 są mniej awaryjne od 156. Zostały dopracowane, poprawione silniki, poprawiona jakoś osprzetu, wyposażenia, wnętrze, karoserii, no poprawili wszystko.