Wpis z mikrobloga

@TompsonzPolski: Mam dwie karty jedną w EUR drugą w USD. USD dodałem bez problemu z EUR mam ten sam problem co ty. Karta w EUR jest aktywna, są na niej pieniądze, była już używana poza PayPalem a mimo to próba dodania jej kończy się komunikatem "Ta karta nie jest akceptowana. Użyj innej karty."
  • Odpowiedz
@zebatykocur: no to nieciekawie to wygląda, postaram się jutro do PP zadzwonić i poznać przyczynę błędu jak również od razu zlecić rozliczanie w $. Ale jak pisałem spróbuję za 1h czy pod wieczór, bo może rzeczywiście zbyt krótki odstęp czasu od aktywacji.
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: Byc może na PP nie można podpiąć karty spoza banku, a karta z kantoru to chyba nie to samo. Jeżeli chodzi o kantor Aliora to ja tam kupuje tylko dolary i przelewam na kartę walutową do T-Mobile UB zapewne jak większość.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: mam 1 zł przelane testowo więc <1$. Natomiast nie do końca rozumiem tę tezę, przecież PP nie ma wglądu w stan mojego konta bo z jakiej paki? po prostu w momencie płatności zgłasza ten fakt do banku a bank weryfikuje czy a) są środki b) czy nie przekroczono limitów (...).
  • Odpowiedz
@MichalQ20: Mówię z perspektywy kogoś kto zakładał te konta dwa lata temu w całym tym boomie zakupowym związanym z Aliexpress - Alior Sync + Alior Kantor całkiem sporo osób właśnie pod zakupy w Chinach zakładało taki duet. Może teraz nie jestem na czasie fakt ;)
Zakup waluty w cinkciarzu i walutomacie gdzie wymiana jest płatna jest chyba bez sensu ? W Alior Kantor jest to darmowe i najtańsze z tego
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: PayPal zakłada blokadę na karcie 1$, blokada jest zdejmowana w ciągu 14 dni. Jeżeli PayPal nie może takiej blokady założyć (brak środków na koncie) to transakcja jest odrzucana i karta nie zostaje dodana do konta PP.
  • Odpowiedz