Wpis z mikrobloga

Hej. Mam takie pytanie. Dla klienta transferowałem domeny i strony po awarii 2be.pl. Swoją robotę wykonałem ale... jedna z domen *.sk nie została przekierowana przez serwis domenytanio.pl bo klient nie podał im nr pesel a takie mają teraz wymagania. Od tygodnia z klientem utrudniony kontakt chcę zapłaty za swoje usługi wystawiłem proformę z datą płatności do 25.03 i powiedziałem, że wyłączę wszystkie strony jakie są u mnie na hostingu (celem wykonania zlecenia wykupiłem hosting za 200 zł własnej kieszeni i zarejestrowany jest na mnie) jeżeli potwierdzenia wpłaty nie otrzymam do piątku. Klient mówi, że nie zapłaci bo nie wykonałem całego zlecenia a jak wyłączę strony to mnie pozwie. Co robić ?? #pytanie #prawo #hosting
  • 8
  • Odpowiedz
@plantagenet: no wysłałem klientowi sms dziś o treści "Kontaktowałem się z domenytanio.pl XXXX.sk ni zostanie przetransferowane do czasu aż prześle im Pan numer PESEL właścicielki. Maile w tej sprawie wysłali kilkukrotnie na Pana mail p.XXXXX@XXXXX.pl. Pretensje, że ta konkretna domena nie działa może mieć pan do siebie. Czekam na potwierdzenie przelewu do jutra wieczór. W razie braku takiego konto hostingowe użyję na moje strony. Pozdrawiam."
  • Odpowiedz
@hobelik: Jak reguluje umowa? zgłoś mu oficjalnie raport z prac, wskaż co brakuje z jego strony do zakończenia. Jeżeli nie odpowie to wystaw fakturę za prace.
  • Odpowiedz
@vajroos: umowa była na "gębę" ustaliliśmy co jest do zrobienia powiedziałem ile (przeliczyłem się i powiedziałem za mało ale to już mój problem) korespondencję mailową mam i zgłaszałem kilkukrotnie, że ja już wszystko zrobiłem i gdy tylko serwis domenytanio.pl zmieni delegacje DNS to po mojej stronie jest wszystko skonfigurowane tak że będzie działać.
  • Odpowiedz
@hobelik: Musisz chyba załagodzić konflikt i dowiedzieć się jakie ma zamiary. Napisz maila, że zależy Ci na zakończeniu projektu a do zakończenia brakuje jedynie formalizmu w postaci numeru PESEL. Nie znam historii twojego zlecenia i klienta ale pójście w zadry przed rozliczeniem źle wróży -> oczywiście że nie należy odpuszczać ale zacznij na spokojnie.
  • Odpowiedz