Wpis z mikrobloga

powie mi ktoś do czego służy to pokrętło widoczne na zdjęciu na samej górze (przy tym małym zbiorniku)? damper to roco wc 2015r. w instrukcji nie ma opisane co jest co, jedynie:

- regulacja tłumienia kompresji HSCV
- regulacja tłumienia powrotu
- naprężenie wstępne
- pneumatycznie regulowana komora przeciwdziałająca dobiciu

wiem tylko że nie jest to tłumienie powrotu :P i lepiej mieć skręcone czy odkręcone bo w sumie to pouginałem na róznych ustawieniach i nie czuje zbytniej różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #mtb #enduro #downhill
adamua - powie mi ktoś do czego służy to pokrętło widoczne na zdjęciu na samej górze ...

źródło: comment_rjlGULdlVmaVOkUgCOJFHDVUiGBXnHtw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Nie znam się na marcokach, ale stawiałbym na hscv. Co do tłumienia powrotu to poczujesz je na korzeniach i innych nierównościach. Czym szybsze tym damper będzie szybciej wracał do normalnej pozycji po ugięciu, będzie w stanie wybrać ładnie dużo nierówności jedna po drugiej, jak sprężynka będzie chodził. Ale będziesz też mniej "kanapowy", z wolniejszym się przyjemniej jeździ imho. No i bardzo duże znaczenie ma przy hopach. Jeśli skaczesz, to czym większa hopa,
  • Odpowiedz
@dramatdramatyczny: @Kalais: czytajcie ze zrozumieniem ( ͡° ʖ̯ ͡°) napisałem że to pokrętło na górze to na pewnie NIE jest tłumienie powrotu i zastanawia mnie jak ustawić to pokrętło wyżej (i co to jest w ogóle)
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: no właśnie kręciłem i nie było żadnej różnicy :D inaczej bym nie pytał, ale to jest jakieś tam inteligentny system który się dopasowuje do warunków i zmienia się w zależności od wybojów itd
  • Odpowiedz