Wpis z mikrobloga

Mireczki, co mają doświadczenie z #garmin, taki problem mam. Mam motocyklowego Garmina Zumo 220. Na kartę SD wrzucam mapę Polski Openstreet map (wrzucam przez Basecamp), odpalam Garmina i d*p@ - nie wykrywa mi tej nowej mapy, mam wyłącznie tą standardową Garminową. :/ Co mogę robić źle? Czy trzeba wywalić te standardową Garminową mapę (z pamięci urządzenia) i zastąpić Openstreetmapą? Zrobiłbym tak ale się trochę obawiam, że stracę Garminową, a nie wiem czy ona się zapisuje gdzieś na kompie. Wołam #motocykle bo #nawigacja do moto. A może @blubi_su ma jakieś doświadczenie bo chyba z Garniakiem jeździ.
  • 8
  • Odpowiedz
@blubi_su: dzięki za wskazówkę - jakoś nie kojarzyłem tego programu Garmin Express. Pobawię się jeszcze w ten sposób, bo szkoda mi mojego Zumo żeby leżało :/
  • Odpowiedz
@Ostasz: garmin nie czyta kilku plików map. wytnij tamten z karty jak się boisz, wrzuć osm i już. jak nie wiesz skąd jakie mapy routowalne pobrać to śmiało pytaj. nie trzeba tego przez soft robić, szkoda czasu trochę. Na Polskę też lepiej UMP wgrać. Na Europę już lepiej osm.
  • Odpowiedz
@Ostasz: Zumo się nie krzaczy? Mi na 60csx dwie mapy czasem wariowały urządzenie, nawet jak jedną robiłem nieaktywną. Fakt też że 60 to stary sprzęt, zapewne wiele się zmieniło ;)
  • Odpowiedz
@szafura: nie, działa bardzo sprawnie i płynnie. Przez weekend sprawdziłem na różnych trasach przejeżdżając z nią >500 km. No i wreszcie mam navi co prowadzi po różnych szutrach, polnych i innych podłych drogach :-)
  • Odpowiedz