Wpis z mikrobloga

@urs6: Czytając dzisiejsze wpisy mam wrażenie, że przedstawiciele #4konserwy to w większości orangutany jadące po najniższych instynktach i niezdolne do głębszej analizy sytuacji, a #neuropa niby umie dyskutować, ale w tej sprawie bawi się w naiwny, dziecięcy idealizm. Wybór jak między dżumą i cholerą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@CrtZ: Same feel bro. Może jakiś nowy tag dla poważnych dyskusji o imigracji islamskiej?
@an21: Zasadniczo mógłbym, ale nie czuję abym miał wystarczająco dużą wiedzę na temat wydarzeń w Belgii, tym bardziej, że mam z tyłu głowy skrawki informacji do weryfikacji lub informacje do których nie podam źródeł, bo nie pamiętam. W każdym razie mogę napisać shorcik.

Prawdą jest, że nastroje antyimigranckie zawsze były wykorzystywane jako populizm, mało znaczący. Sam problem imigracji jest niewspółmiernie niski w stosunku do emocji jakie wywołuje. Kraje zachodu poprzez rozwój
@urs6: Trudno tutaj mówić o tym, że to jest tylko i wyłącznie niepoparte faktami wyobrażenie konserw, skoro pierwsze co się pojawia po takim zamachu to kilku gości od ocieplania wizerunku islamu i przerzucania winy na prawaków. Moim zdaniem pole na dyskusję na ten temat się skończyło, bo tak daleko posunięta ksenofilia i gimnastyka mentalna może rodzić tylko szyderę i nienawiść z drugiej strony.
Zwłaszcza że te posty zazwyczaj przybierają formę "edukowania
@Leonowicz: Właśnie cały myk polega na tym, że zarówno ludzi identyfikujący się z konserwami obwiniają swoje wyobrażenie neuropy, tak jak i neuropa zwala winę ma swoje wyobrażenie o konserwach, tu nie ma dyskusji pomiędzy ludźmi i ich poglądami, walka fikcji z fikcją. I to mnie bawi.
@urs6: W takich sytuacjach kwestie faktów schodzą na trzeci plan (normalnie są na drugim) i między tymi tagami się odbywa plemienna batalia jak między Hutu i Tutsi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś patrzy z zewnątrz to pewnie nie widzi dużej róznicy między walczącymi stronami.