Wpis z mikrobloga

Jakiego używacie narzędzia, żeby usprawnić sobie pracę przy stronie, która jest na FTP? Chciałem używać pluginu SFTP do sublime, ale nie jest do końca darmowy.
#webdev
  • 9
@mg93: jeśli to jest jednorazowa zmiana w konfigach to można to robić via klient ftp ,ale z tego co napisałeś wynika raczej ,że masz zamiar prowadzić regularny dewelopment via ftp (skoro chcesz to ułatwiać to znaczy raczej ,że robisz to często) więc powinieneś zatem korzystać z capistrano czy innych narzędzi konsolowych do automatyzacji deploymentu (albo webowych jak deploybot czy ftploy). Praca przez ftp to jakiś ponury żart w roku 2016
a jak czasem trzeba? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@mg93: to wtedy git-ftp

więc powinieneś zatem korzystać z capistrano czy innych narzędzi konsolowych do automatyzacji deploymentu (albo webowych jak deploybot czy ftploy).


@Bozyszcze: cap działa po ftp?
@karid: da się chociaż nie jest to tak proste w konfiguracji jak przy ssh. Ale są tez inne narzędzia dedykowane deploymentowi po ftp.
Generalnie chodziło mi o to ,że pomysłem głupim samym w sobie jest praca nad projektem w taki sposób. Bez względu na to czy po ftp czy ssh. Powinien lokalnie pracować nad projektem i potem zmiany wysyłać w sposób zautomatyzowany ,aby uniknąć pomyłek i uwalenia nie daj boże aplikacji