Wpis z mikrobloga

Hej mysie pysie ;)

Mała aktualizacja, kot jest odrobaczany, oko niestety wymagało leczenia kroplami, więc to uskuteczniam. Obawiałem się czy przypadkiem nie jest kotna, ale w dniu wczorajszym rozwiała moje wątpliwości rozpoczynając ruję.
ps. a to ciekawe zachowanie drugiej kotki, która chyba nie ogarnia co się dzieje :P

#koty #pokazkota #veinratujekota
Vein - Hej mysie pysie ;)

Mała aktualizacja, kot jest odrobaczany, oko niestety wy...
  • 6
  • Odpowiedz
@1Jurko: nie, to jest kotka, więc
1) nie obsikuje
2) się sterylizuje nie kastruje, poza tym czeka się 2 tygodnie
Czy się drze? To jest cichy kot, więc chodzi i popiskuje, ale nie ma tragedii, 2 pozostałe kotki mocniej darły japę, poza tym nie wiem czy chcę ją sterylizować, czy nie puścić jednego albo dwoch miotów, ze względu na jej umaszczenie, które jest nietypowe (szary podszerstek)
  • Odpowiedz
@1Jurko: mój rudo-biały tak ma (mimo sterylizacji), że oszczywa ciuchy leżące na podłodze albo upodoba sobie jedno miejsce które oszczywa jak coś się mu nie podoba (ostatnio lała na kanapę, bo się nowy kot pojawił)
  • Odpowiedz
@Vein: > 2) się sterylizuje nie kastruje

na pewno? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Kastracja i sterylizacja to dwa często mylone pojęcia. Wiele osób uważa, że kastracja to zabieg wykonywany u samców, a sterylizacja- u samic. W rzeczywistości dotyczą one obu płci.
Kastracja, inaczej trzebienie polega na chirurgicznym, całkowitym usunięciu jader u samców oraz macicy i jajników u samic.
Sterylizacja polega na operacyjnym podwiązaniu nasieniowodów lub jajowodów. U
  • Odpowiedz