Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jest sens zapisać się na siłownię tylko po to by dać swojemu ciału trochę ruchu, zwykłego rozciągnięcia, itp? Jakaś bieżnia, proste urządzenia do ćwiczeń? Nie chcę budować masy czy tracić wagi, po prostu czuję ostatnimi czasy, że muszę coś zacząć ze sobą robić, bo przez pracę trochę zaniedbałem swoją kondycję. Budzę się ze zdrętwiałymi nogami, w barkach i krzyżu też trochę boli. Wiem, że pewnie w domu mógłbym to wszystko robić, ale nie mam motywacji, więc chyba wolałbym jakiś karnet.
#silownia
  • 14
  • Odpowiedz
@PetiBery: są dwie opcje - w zależności od tego co lubisz robić. Od siebie polecam rower, zawsze po przyjeździe czuje się zmęczony, ale wypoczety psychicznie.
Można również biegać - tańsza opcja
Ewentualnie basen
A dalej to tylko ćwiczenia rozciągające co godzinę siedzenia - nawet bez wstawania z krzesła można się przeciągać. Do tego dokładne rozciąganie codziennie zaraz po wstaniu z łóżka i powinno być dobrze
  • Odpowiedz
  • 0
@magiczny_orangutan: Ostatnio po przebudzeniu właśnie się rozciągam, ale czuję, że to za mało. Nad kupnem roweru też ostatnio myślę. Co do basenu to tam gdzie rok temu chodziłem ludzie są mało higieniczni ;// Włażą w butach do szatni, nie noszą klapek... Odpycha to.
  • Odpowiedz
@PetiBery: ja się długo decydowałem, ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu. Wybrałem ATB, bo lubię czasem się w teren wybrać, a opony w zestawie dostałem z kostką po bokach i prawie gładkie na środku, bardzo przyjemnie sie na takich jeździ po asfalcie, a i przy odrobinie umiejętności i w teren można wjechać
  • Odpowiedz
@PetiBery: kupiony dobrych kilka lat temu, wiec pewnie jest dużo lepszych modeli obecnie

Proszę bardzo: http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/70/Kellys.Spider/

Jednak po nim, do innych hamulców niż tarczowe hydrauliczne już chyba nie wrócę. Bardzo je polubiłem, mimo że nie jest to typowy model. Jedynie klocki oryginalne to samobójstwo podczas jazdy w deszczu, bo można się nieco przeliczyć gdy się ich nie zna.
  • Odpowiedz
@PetiBery: może zacznij od dobrego łóżka i materaca?
co do pytania wszystko co zmotywuje cie do ruchu jest pomysłem, ale tak samo sugerowałbym na powietrzu, dopiero w następnej kolejności kluby i siłownię
  • Odpowiedz
  • 0
@szeryfe: Łóżko i materac mam akurat dobre, brak ruchu mi bardziej doskwiera. Rozejrzę się za rowerem jakimś w takim razie i poszukam lepszego basenu w okolicy.
  • Odpowiedz
@PetiBery: na to co opisujesz basen wydaje się najlepszym rozwiązaniem, rower ból w plecach może wręcz pogłębić z początku, więc nie przesadzaj z długością wypadów jeśli zaczniesz jeździć. do tego warto wziąć coś z amortyzacją,zawsze trochę wstrząsów wyeliminuje
  • Odpowiedz
@PetiBery: a moim zdaniem warto tez silownie. Sma jezdzilem rowerem i plywalem, ale jakos niedawno poszedlem na silke i to naprawde fajna rzecz na rozruch. Co prawda mozna sie zniechexic szybko ale przy dobrej motywacji zmienisz podejscie i moze bedziesz koksil bica( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz